Gör&Sin Blog

Yeni Annelerin Emzirme Döneminde Yaptığı Hatalar

Yeni Annelerin Emzirme Döneminde Yaptığı Hatalar,Emzirme Döneminde Yapılan Hatalar Nelerdir? Emziren kadınların yaşadığı şikayetler öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Hamilelik dönemi bittikten sonra emzirme telaşı yaşanır, çevrenizden, daha önce emziren annelerden ve internetten pek çok bilgi edinebilirsiniz. Ancak hepsi doğru değil, özellikle kulaktan dolma bilgilerle emzirme dönemini stresli ve gergin bir ruh haliyle geçirebilirsiniz.
Emzirme dönemi hakkında daha öncesinde bilgi sahibi olduğunuzda siz de bebeğiniz de daha sağlıklı ve mutlu olur. Yeni annelerin emzirme döneminde yaptığı hatalar pek çok kişide aynıdır ve uzak durulması gerekir.

Emzirme Döneminde Yapılan Hatalar Nelerdir?

Yeni anne olmanın heyecanı, stresi ve yaşanan aksilikler sonucunda bebeğinizi emzirmekten kesinlikle vazgeçmeyin. Emzirme döneminde yapılan hatalar kısa sürede telafi edilebilir ve sağlıklı bir emzirme döneminin geçmesini sağlar.

Bebeğe Su İçirmek

Özellikle sıcak yaz aylarında doğan bebeklere su verilmesi sıklıkla yapılan hatalardandır. Çevrenizden ya da annenizden duyup bebeğe su vermeyin. Anne sütünün %80’i sudur ve bebeğiniz besin ve su ihtiyacını bu yolla giderebilir.

Kilo Vermeye Çalışmak

Sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo vermeye çalışırsanız bir sorun yaşamazsınız ancak uzun süre aç kalmak ya da yanlış beslenmek sütünüzü etkiler ve bebeğiniz yeteri kadar beslenemez. Emzirme döneminde kilo vermek pek çok kadının hayali olsa da doğru zamanı bekleyin ve sağlıklı besinler tüketin.

Saat İle Emzirme

Bebeğiniz ağladığı halde emzirme saatinin gelmesini beklemeyin. Sık sık emzirmek ya da iki saatte emzirmek en çok tercih edilen yöntemlerdir ve doğrudur ancak bebeğiniz emmek istediğinde de geri çevirmeyin.

Meme Ucu Yaraları

Emziren kadınların yaşadığı şikayetler arasında meme ucu problemleri ilk sıralarda yer alıyor. Meme ucunda yara varsa ve acı hissediyorsanız doğal yöntemler ile tedavi edebilirsiniz ancak kesinlikle emzirmekten vazgeçmeyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.