Gör&Sin Blog

Hamilelikte Kış Aylarında Nasıl Giyinmek Gerekir?

18.08.2019
240

Hem bebeğinin hem de kendinin sağlığını düşünen anne adaylarının hamilelik döneminde giydikleri kıyafetlere özen göstermesi şarttır. Anne adaylarının bu dönemde kesinlikle dar kıyafetleri tercih etmemesi gerekir. Bunun yanı sıra, polyesterden yapılmış kıyafetlerin giyilmesi yanlış bir tercih olacaktır. Bu tür kıyafetler, bebeğin gelişimini olumsuz etkileyeceği gibi annenin zor bir hamilelik dönemi geçirmesine sebep olur. Tekstik sektörünün gelişmesine paralel olarak, anne adayları için hem rahat, hem geniş, hem de ekonomik hamile elbisesi, hamile taytı ve benzeri ürünler tasarlanmaktadır. Kıyafet alternatiflerinin arttığı dönemde anne adaylarının aklında şu soru bulunmaktadır: Kış aylarında nasıl giyinmeliyiz?

Anne Adaylarına Kış Sezonu İçin Giyim Tavsiyeleri

Kış aylarında hasta olmak istemeyen anne adaylarının fazla üşümekten ve terlemekten kaçınması gerekir. Bu sebepten dolayı, fazla kalın veya ince kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Bu noktada, yapılabilecek en doğru kıyafet seçimi pamuktan yapılmış olanları tercih etmek olacaktır. Polyesterden yapılmış kıyafetler, cilt sağlığı için zararlı olmakla beraber bakteri üretiminin artmasına neden olurlar. Fakat, %100 pamuktan üretilen kıyafetler için böyle bir durum söz konusu olmaz. Pamuktan yapılmış bir hamile elbisesi; teri daha kolay emer. Anne adaylarının kış mevsiminde tek parça kıyafet giymekten kaçınması şarttır. Tek parça bir hamile bluzu yerine hamile bluzunun üstüne giyilebilecek bir süveter veya hırka; mantıklı bir kombin olacaktır. Çünkü, ortamdaki ani ısı değişimlerine ayak uydurmak için süveter veya hırkanın giyilip çıkartılması mümkün olacaktır.

Hamileler İçin Kış Giyim Önerileri

Anne adaylarının kış mevsiminde dar kıyafetler giymekten kaçınması gerekir. Çünkü, dar kıyafetler, vücuttaki kan akışının yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra, dar kıyafet giymek, anne adayının hareket alanını kısıtlar. Bol kıyafetler giymeyi tercih eden bir anne adayı rahat eder. Örneğin, günümüzde bol ve geniş kesimli olarak tasarlanmış sayısız hamile elbisesi bulunmaktadır. Ayrıca, yine bol kesim bir hamile gömleği, anne adayını bilhassa evde otururken rahat ettirecek bir kıyafet tercihi olacaktır. Anne adaylarının bunun dışında kış aylarında atkı, eldiven gibi parçaları da sıklıkla kullanması gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.