Gör&Sin Blog

Hamilelikte Güzellik ve Bakım

27.10.2019
99

Anne adaylarının hamile oldukları için kendilerini kötü hissetmelerine gerek yoktur. Bu dönemde, hormon değişikliklerinden dolayı kilo alma, vücutta şişme gibi sorunların yaşanması gayet doğaldır. Ancak, tüm bunlar, anne adaylarının güzellik ve bakımlarını yapmalarına engel değildir.

Anne adaylarının gebelik döneminde birçok duyguyu bir arada yaşadığı bilinmektedir. Anne olacağı için bir yandan sevinirken bir yandan da güzel ve bakımlı olmak ister. Sonuç olarak, her kadının güzellik ve bakım konusunda endişeleri bulunmaktadır. Hamilelik döneminde güzellik ve bakım uygulanması sayesinde anne adayları kendilerini psikolojik ve fiziksel açıdan daha iyi hissederler.

Gebelikte Güzellik ve Bakım Nasıl Yapılabilir?

Anne adaylarının gebelik döneminde güzellik uzmanından yardım alması mümkün olabilir. Bunun yanı sıra, kişisel özen sayesinde de doğru bakım ve güzellik tekniklerini uygulayabilirler. Bu dönemde yapılabilecek en doğru eylemlerden birisi, doğal beslenme olacaktır. Bunun yanı sıra, bol bol su içilmelidir. Tüm bunların dışında, düzenli olarak hareket ve egzersiz programları uygulanmalıdır.

Anne adayları için en doğru güzellik ve bakım önerisi, bol miktarda C vitamini almak olarak bilinmektedir. C vitamini, kişinin damar sağlığının korunmasında önemli rol oynamaktadır. Varis başta olmak üzere damar hastalıklarının önlenmesinde C vitamini almanın büyük faydası vardır. Bunun yanı sıra, hamilelik dönemindeki istenmeyen tüyler; birçok kadının kabusu olmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin kesinlikle kimyasal içeriklerden faydalanmaması önerilmektedir. Bu noktada, jilet kullanmak çok daha faydalı olacaktır.

Anne adaylarının bu dönemde zorunda kalmadıkça tüy dökücü krem kullanmaması tavsiye edilmektedir. Çünkü, tüy dökücü kremlerin içerisinde kimyasal madde bulunması söz konusudur. Buna ek olarak, ağda alışkanlığı olanların gebelikte ağda yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Melazma; hamilelik maskesi olarak bilinmektedir. Vücutta renk değişikliği meydana gelmesini tasvir etmektedir. Bilhassa güneşe maruz kalan bölgelerde melazma görülmesi mümkün olmaktadır. Melazmadan kurtulmak isteyenlerin günşe kremi kullanması söz konusudur. Buna ek olarak, yüzü koruma adına geniş kenarlı bir şapka takılabilir.

Hamilelikte saçımı boyatabilir miyim diye düşünenlere gebelik süresince saç boyalarından uzak kalmaları yönünde tavsiye verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.