Gör&Sin Blog

Hamilelikte Göz Çevresi Bakımı

06.01.2020
270

Hamilelik döneminde yaşanan yorgunluktan kaynaklı olarak göz çevresi bakıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Hastalık, uykusuzluk gibi faktörler göz çevresine kısa sürede etki eden şeyler arasında sayılır. Estetik açıdan pek çok sorunu ortaya çıkaran bu durumu bitirebilmek için bazı şeylere dikkat edilmesi doğru olacaktır. Özellikle aşağıdaki faktörleri dikkate alarak sorunun üstesinden basit bir şekilde gelebilirsiniz.

Stres Faktörünü Bitirin

Özellikle stresten kaynaklı konuların gözlerin çevresinde sorunları ortaya çıkardığı bilinir. Yüzde kızarıklık, solgunluk ve gözaltı morlukları gibi durumların çoğu stresten dolayı oluşabilmektedir. Bu nedenle göz çevresi bakımına başlamadan önce stresin var olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Uzun süreden beri devam eden stres varsa bu durum doğrudan cilde yansıyacaktır. Araştırmalar stresli kişilerin cilt sorunlarıyla daha fazla boğuştuğunu ortaya çıkarmaktadır.

Bakım Kürlerini Tercih Edin

Gözaltı morluklarını bitirmek için ev ortamında uygulayabileceğiniz çok sayıda yöntem vardır. Hızlı bir şekilde uygulanabilecek bu yöntemlere düzenli olarak devam etmeniz halinde başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Salata ve patates göz altı morluklarına karşı tercih edilebilecek çözüm yolları arasında bulunur. Ayrıca soğuk poşet çaylarının bir süre boyunca göz altlarında bekletilmesi de başarılı bir sonucun alınmasına neden olacaktır. Bunun yanında bu çalışmalar cildin çok daha sıkı gözükmesine yol açar.

Makyajı Temizleyin

Cildin en çok zarar almasına neden olan durumlardan birinin makyaj olduğu biliniyor. Sivilce ve akne oluşuma zemin hazırlayan makyajın ciltte çok uzun bir süre boyunca bekletilmesi büyük sorunlara yol açabilir. Ayrıca makyajın temizlenmeden uyunması göz çevresinde de bariz şekilde sorunlara neden olabilmektedir. Göz çevresi halkalarının başlamasına neden olacak bu dikkatsizlik cildin bakımsız gözükmesine neden olacak sivilce oluşumunu başlatabilir. Bu nedenle mutlaka gün sonunda makyajı temizleyerek uyumak doğru bir karar olacaktır.

Göz Çevresi Kremleri

Göz altında yer alan morlukları ve deformeleri bitirmek amacıyla göz çevresi bakım kremlerinden yardım alınabilir. Besleyici ve koruyucu bir yöne sahip olan bu kremler, göz altı morluklarıyla savaşmak için doğru bir tercih olacaktır. Tabi bu tarz ürünlerin düzenli olarak kullanımı başarılı bir sonuç almanıza neden olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.