Gör&Sin Blog

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı?

20.09.2019
180

Hamilelik hiç kuşkusuz ki bir kadının ömründe geçirebileceği en özel zaman dilimi. Bebeğinizi beklediğiniz süre boyunca çeşitli hazırlıklar yapıyor ve onu karşılamak için hazırlanıyorsunuz. Ancak diğer bir taraftan kadınların en çok merak ettiği ve sıklıkla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Gebelik döneminde de kendini ihmal etmek istemeyen ve bakımlı görünmek isteyen hanımlar için ‘Hamilelikte giyim nasıl olmalı?’ sorusu mutlaka üzerinde durulması gereken bir sorudur.

Dar Kıyafetlerden Kaçının

Hamilelikte en çok önemseyeceğiniz konuların başında dar kıyafetlerden kaçınmak gelmelidir. Ne yazık ki bu konu hamilelikte en çok yapılan hatalar arasında yer almaktadır. Dar kıyafetler hamileliğin başında kendinizi daha ince göreceğiniz için sizi daha ince hissettirse de gebelik ilerledikçe kan akışını kestiği için gebe vücudunda birçok sıkıntı yaratabilmektedir. Gebelikte dar kıyafetten mutlaka kaçınmalısınız. Vücudunuzu rahat hissettirecek, sizi terletmekten alıkoyacak kıyafetler giymeniz gerekmektedir. Büyük beden hamile giyim konusunda da aynı detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde bu konuda büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Yüksek Topuklara Dikkat

Gebelik döneminde hamile kadınların üzerinde en çok durduğu konulardan bir tanesi de yüksek topuklu ayakkabı kullanımıdır. Topuklu ayakkabılar gebelik dönemi dışında da vücut anatomisi için uygun olmayan ayakkabılardır. Hem vücut anatomisini bozan hem de vücudun ağırlık merkezini değiştirdiğinden ötürü ayaklarınızda geri dönüşü olmayabilecek deformasyonlara sebebiyet verebilecek topuklu ayakkabılar, aslında ayakta oldukça şık dursa da kaçınmanız gereken ayakkabılardır. Düz tabanlı ayakkabılar da vücudun denge merkezini bozacağı için tamamen ortopedik ayakkabıları bu dönemde tercih etmeniz gerekmektedir. Spor ayakkabılar ve ortopedik babetler bu dönemde en çok kullanacağınız ayakkabı tipleri arasında başı çekmektedir. Bu detaylara dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Neler Önerilir?

Gebelik döneminde birçok hormonal problem beraberinde gelebileceği için, sizi terletmeyecek vücudunuzu daraltmayacak kıyafetler giymeniz önerilmektedir. Bu alanda pek çok marka ve internet sitesi bulunmakta; gebelik döneminde uygun kıyafetler ile de şık olmanızı sağlayacak birçok kreasyon bulunmaktadır. Siz de hayatınızın en önemli döneminde sağlığınıza daha çok dikkat etmeli ve bedeninize uygun olarak giyinmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.