Gör&Sin Blog

Hamilelikte Giyilmemesi Gereken Kıyafetler

30.07.2019
227

Hamile kadınlar için kıyafet seçimi sırasında önemli husus rahatlık olmalıdır. Bu dönemde özellikle bol ve geniş yapıdaki kıyafet modelleri hamileler için daha uygun özellikler taşır. Hamilelerin ısrarlı bir şekilde kaçınması gereken parçalar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

Naylon Tişörtler

Hamile tişörtü seçimi sırasında dikkatli davranmak gerekir. Özellikle vücudun hava almasına engel olan naylon tişört ve bluz modellerinden kaçınmak doğru olacaktır. Bunun yerine pamuk ve keten gibi cildin hava almasını sağlayacak modellerde karar kılınabilir. Hamile bluzu seçiminde de aynı kurallar uygulanmakta olup, kolları sıkacak modellerden kaçınılması önerilmektedir.

Uygun Pantolon Seçimi

Hamilelik döneminde en hızlı büyüyen bölge basen ve göbektir. Bu nedenle hamile pantolonu seçimi sırasında çok fazla dikkat edilmesi gerekir. Göbeği tamamen kapatan ve rahat hareket etmeye neden olacak lastikli modellerde karar kılınabilir. Bunun aksine fermuarlı ve göbeğe baskı yapacak pantolon modellerinden kaçınmak mantıklı olacaktır.

Sıkı Elbise Modelleri

Hamile elbiseleri bu dönemi daha rahat atlatabilmek için günlük olarak değerlendirilmesi gereken seçenekler arasında bulunur. Ancak her kıyafette olduğu gibi yanlış elbise modellerine yöneldiklerinde rahatsızlık hissi biraz daha artabilir. Özellikle bel kısmı dar olan elbise modelleri bu kişiler için uygun değildir. Bunun yerine salaş tipteki elbise modelleri ile ilkbahar ve yaz aylarında daha rahat bir gün geçirebilir.

Gömlek Modelleri

Hamile gömleği seçimi yapılırken daha çok pamuktan üretilmiş modellerde karar kılınabilir. Bunlar gün boyunca vücudun nefes almasına neden olacak seçimler arasında bulunur. Aynı zamanda rahatlık arayanlarda kısa yoldan bir seçim yapmak için doğrudan bu modellerde karar kılabilirler.

Koyu Renkli Bluzlar

Hamilelerin rahat etmesi ve kendini daha iyi hissetmesi için hamile bluzları bu dönemde ideal olacaktır. Ancak renk seçiminde doğru bir kararın verilmesi tavsiye edilir. Zira koyu renkli bluz modelleri cildin daha fazla terlemesine sebebiyet verecektir. Bunlar yerine açık renkli ve V yakaya sahip olan bluz modellerinde karar kılmak daha mantıklı olur. Bu şekilde gün boyunca cilt sürekli olarak hava almaya devam edebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.