Gör&Sin Blog

Hamilelikte Fazla Kiloları Gizlemek İçin Uygun Kıyafet Seçenekleri

29.07.2019
326

Hamilelikte oluşan fazla kilolar her bayanın şikayet ettiği durumlar arasında yer alır. Özellikle sağlıksız bir beslenme tipinin benimsenmesinden sonra sıklıkla oluşan bu durum kadınların psikolojik açıdan kendini daha kötü hissetmesine neden olabilir. Kilo vermesi şu anda mümkün olmayan kişiler ise, kıyafet hileleri yardımı ile daha zayıf olduğu algısını ortaya çıkarabilir. İşte hamile kadınların daha zayıf gözükmesine neden olacak o parçalar:

A Tipi Elbise Modelleri

Hamile elbisesi arayanlar için en uygun seçenek A tipi elbise modelleri olacaktır. Üst kısmı dar olan bu elbise modelinin alt kısmı ise geniş tutulmuştur. Bu şekilde alt kısımda biriken fazlalıkların daha kolay bir yoldan gizlenmesi sağlanabilir. Bunun yanında V tipi elbise modelleri de fazla kiloları kapatması açısından değerlendirilmesi gereken seçenekler arasında yer almaktadır.

Gömlek Modelleri

Hamile gömleği konusunda daha zengin bir seçim hakkınızın olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira her türlü gömlek modeli ile fazla kiloları daha kolay yoldan kapatma şansınız vardır. Gömlek konusunda ise daha çok koyu renklere yönelmeniz daha başarılı bir sonuç almanıza neden olur. Siyah, lacivert gibi renkler fazla kiloların kapatılması açısından eşsiz bir fırsattır. Aynı durum hamile tişörtü gibi çeşitli alternatiflerde de mevcuttur. Kapatıcı bir etkinin ortaya çıkması için koyu renklere yönelmeniz gerekir.

Düz Kesim Pantolonlar

Hamilelik sırasında daha rahat olabilmek adına hamile pantolonu modellerinde daha çok düz kesimlere yönelmek lazımdır. Özellikle lastikli pantolon modelleri gün boyunca rahat etmeye olanak sağladığından biraz daha avantajlı modeller arasında sayılıyor.

Doğru Desen Seçimi

Parça seçimi önemli olduğu kadar kıyafet desenleri de daha zayıf gözükmek için düşünülmesi gereken detaylar arasında bulunuyor. Daha zayıf olduğunuza dair iyi bir etki yaratmak isterseniz, tercihinizi daha çok küçük desenleri bulunan koyu renkli kıyafet modellerinden yana kullanabilirsiniz. Bunlar herhangi bir riske girmeye gerek kalmadan hamileliğin ilk dönemlerinde alınan fazla kiloları kapatmak açısından ideal olacaktır. Aksesuar seçimini özenli bir şekilde yaparakta fazla kiloların gizlenmesini sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.