Gör&Sin Blog

Hamilelikte Cilt İçin Kullanılabilecek Yağlar

Hamilelik döneminde cilt bakımı sırasında daha çok doğal yağların kullanılması gerekir. Cilt için çok sayıda faydası bulunan doğal yağlar, kısa yoldan cilde aranan sağlığı geri getirecektir. Kozmetik ürünlerinin çoğunda kimyasal olduğundan dolayı bu tarz ürünler yarardan çok zarar getirebilir. Ancak doğal yağ kullanımı hiçbir yan etkiye sahip olmadan gönül rahatlığı içinde tercih edebileceğiniz cilt bakım ürünleri arasına giriş yapacaktır. İşte hamilelik döneminde her daim endişe etmeden tercih edebileceğiniz güzelliğinize güzellik katacak o yöntemler:

Argan Yağı:

Çok eski tarihlerden beri cilt için kullanılan argan yağı, ciltte mucizevi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Her cilt sorununa deva olan argan yağı hem vücutta hem de yüz bölgesinde rahatlıkla tercih edilebilir. Bu yağın bilinen en faydalı özelliği ise cildin beslenmesini sağlaması ve kuruluğa çok kısa bir süre içinde çözüm sağlamasıdır. Bu şekilde cilt kuruluğundan şikayetçi olan anne adaylarının tercih etmesi gereken doğal seçeneklerden biri olacaktır. İçeriğinde yüksek oranda E vitamini bulunan argan yağı, cildin çok daha parlak gözükmesine yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı

Kozmetik ürünleri her daim cilt sorunlarına karşı istediğiniz sonuçları veremeyebilir. Bu tarz zamanlarda yaşanılan sorunların üstesinden doğal yağların yardımıyla çok daha basit bir şekilde gelebilirsiniz. Özellikle cildi beslemesi ve çok daha canlı bir görüntü sağlaması açısından Hindistan cevizi yağı önerilen seçeneklerden biridir. Cildin kaybolan sağlığını geri getiren Hindistan cevizi yağı, hamilelik dönemindeki cilt sorunlarıyla boğuşmak açısından iyi bir yöntemdir.

Zeytinyağı

Cildin nemlendirilmesi için tercih edilmesi gereken zeytinyağı dermatologlar tarafından sıklıkla önerilir.  Özellikle düzenli olarak kullanımından sonra gözle görülür etkilerinin alınması söz konusu olacaktır. Canlı ve sağlıklı bir cildin oluşumuna zemin hazırlayan zeytinyağı aynı zamanda çok kısa bir süre içinde cilt kuruluğuna hızlı bir çözüm getirir. Aynı zamanda hamilelik döneminde cilt sarılığı gibi konulardan şikayetçi olanlarında doğrudan kullanması gereken yağ seçeneklerinden biri olacaktır. Cilt solgunluğunun bitirilmesine neden olacak zeytinyağı sayesinde çok daha dinç ve sağlıklı bir cilt yapısı elde edilmiş olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.