Gör&Sin Blog

Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelik döneminde cilt bakımı konusunda daha fazla hassas davranılması gerekir. Özellikle bu dönemde cilt dış etkenlere karşı çok daha duyarlıdır. Yoğun hormonsal değişimlerin var olduğu bu dönem metabolizmanın hızlandığı bir dönem olmaktadır. Gebeliğin ilk üç ayında akne görülebilirken, selülit artışı gibi konularda bu dönemde gözükebilmektedir.

Kimyasal İçeren Ürünlerden Uzak Durun

Kozmetik ürünlerin çoğunda kimyasallara rastlandığı biliniyor. Bu nedenle bebeğe zarar verme ihtimali bulunan bu ürünlerden hamilelik dönemi boyunca uzak durmak mantıklı bir karar olacaktır. Bunun yerine daha çok doğal cilt bakım ürünlerinde karar kılarak çok daha iyi bir sonucun ortaya çıkması sağlanabilir.

Duş Alınan Suyun Sıcaklığı

Düzenli şekilde duş yapmak cilt bakımı için önemli konular arasında bulunurken, aynı zamanda çok daha dinç hissetmeye yardımcı olacağından sıklıkla önerilir. Duş alınan suyun sıcaklığının bu dönemde büyük bir önem taşıdığını belirtmek gerekir. Su ne aşırı sıcak, ne de aşırı soğuk olmalıdır. Ilık su duş almak için en ideal olandır.

Doğal Sabunlar

Hamilelik döneminde kimyasallardan uzak durmak gerekeceğinden dolayı duş jeli ve şampuanlara da veda etmek gerekir. Bu dönemde doğal sabunlara yönelmek anne adayları için en iyisi olacaktır. Çok daha etkili bir sonucun ortaya çıkmasına neden olacak bu ürünler temizlik için bu dönemde sıklıkla tavsiye edilir.

Doğal Yağ Kullanımı

Gebelik döneminde en fazla dikkat edilmesi gereken yerlerden biri de göğüs bölgesi olmaktadır. Göğüslerde bu dönemlerde çatlaklar meydana gelebilir. Bu çatlakların önüne geçmek için doğal yağ kullanımına özen göstermek faydalı olacaktır. Her duşun hemen sonrasında doğal yağların yardımıyla göğüslere masaj yapılarak oluşacak olan çatlakların önüne hızlı bir şekilde geçilebilir. Ayrıca irileşen göğüslerde sarkma sorununun önüne geçebilmek için gün içinde iki defa göğüsleri soğuk suyla yıkamak doğru olacaktır.

Besleyici Yağlar

Gebelik döneminde tırnaklarda sıklıkla kırılmalar ortaya çıkabilir. Bu tarz problemlerin önüne geçebilmek için besleyici yağ çeşitlerinin kullanılması doğru bir karar olacaktır. Özellikle her gün düzenli olarak besleyici yağ kullanımına özen göstermek büyük ölçüde tırnaklarda kırılmanın önüne geçer. Gebelikte tırnak bakımı konusunda daha memnun edici sonuçlar görmek için tırnakların havasız kalmasına neden olacak ojelerden kaçınmaya bakmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.