Gör&Sin Blog

Hamilelikte Cildi Yenileyen Gıdalar

23.12.2019
125

Özellikle kış aylarında cilt bakımına çok fazla önem verilmesi gerekir. Ayrıca beslenme planı da bu dönemde daha özenli bir şekilde kurgulanmalıdır. Cildin yenilenmesini sağlayan bazı gıdalar mevcuttur. Bunları düzenli olarak tüketerek çok daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Özellikle canlı, parlak ve dinç bir cilt yapısı arayanların aşağıdaki gıdalara yönelmesi doğru bir karar olacaktır.

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Hamilelikte tüketilmesi gereken gıdalar arasında ilk sıralarda yeşil yapraklı sebzeler bulunur. Cildi onarıcı bir etkisi bulunan yeşil yapraklılar göz kamaştırıcı bir cilde sahip olmanın kısa yollarından biri olarak bilinir. Marul, semizotu ve roka gibi sebzelerin tüketimi bu nedenle arttırılmalıdır. Bu sebzeleri ara öğünlerde tüketebilir veya salatalarda tüketmeyi uygun bulabilirsiniz.

Kuersetin İçeren Gıdalar

Cilt yenilenmesi ve bakımını sağlamak için bazı gıdaların tüketimine daha fazla ağırlık verilmelidir. Kuersetin maddesinin vücuda pek çok olumlu katkısının olduğu bilinir. Özellikle çeşitli hastalıklarla mücadele etmede oldukça başarılıdır. Bol miktarda kuersetin içeren gıdalar arasında ise zeytinyağı, limon, elma, çay, üzüm ve domates yer alıyor.

Omega-3 İçeren Gıdalar

Cilt güzelliğini sağlamak için diğer yöntemlerden biride Omega-3 içeren gıdalara yönelmektir. Cilt için gerekli bileşimlerden biri olan Omega-3 cildi çok kısa bir süre içinde onararak çok daha canlı bir görüntüye gelmesine imkan sağlar. Özellikle parlak bir cildinizin olmasını arzuluyorsanız fazla arayışa girmeden bu gıdalara yönelmeniz doğru olacaktır. Balık, soya fasulyesi, mısır yağı, kabak çekirdeği, buğday tohumu yağı gibi seçeneklerin bu dönemde tüketilmesi doğru bir karar olacaktır.

A Vitamini İçeren Gıdalar Tüketmeye Özen Gösterin

Cildi yenileyen gıdalar arasında A vitamini içeren gıdalarında bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Cilde ışıltı getiren bu tarz gıdalar çok daha genç gözükmeye yardımcı olur. Ayrıca günlük olarak almanız gereken A vitamini ihtiyacına da çözüm üretmektedir. Yumurta, süt, peynir gibi yiyecekler bu dönemde tüketilmesi gerekenler arasında yer alır. Özellikle kahvaltı öğününün kesinlikle atlanmaması gerekir. Kahvaltıyı bu gıdalarla donatarak çok daha zengin bir beslenme planı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.