Gör&Sin Blog

Hamilelikte Çatlak Oluşumunu Engelleme

30.12.2019
103

Hamilelikte çatlak oluşumu kadınlar arasında en fazla şikayet konusu edilen durumlardan biridir. Bazı durumlara özen göstererek hamilelik döneminde ortaya çıkan çatlakların önüne geçilebilir. Düzenli olarak aşağıdaki çalışmaların yapılması gözle görülür şekilde etkili bir sonuç almaya neden olacaktır.

Cildinizi Nemlendirin

Her gün düzenli olarak nem kazandıran yağ ve krem kullanmanız çatlakları önlemenin ilk yollarından biridir. Bu yağ veya kremleri tüm vücuda masaj şeklinde uygulamaya özen göstermelisiniz. Hamileliğin ilk aylarından son aylarına kadar bu uygulamayı yapmanız iyi bir sonuç almanıza yardımcı olur. En uygun kremler arasında ise badem yağı, shea yağı ve jojoba yağı bulunur.

Bol Su Tüketmeye Özen Gösterin

Hamilelikte çatlakları önlemek istiyorsanız düzenli olarak su içme alışkanlığı kazanmanız lazımdır. Esnek bir cildinin olmasını isteyen kadınların her gün en az iki litre su içmesi faydalı olacaktır. Bunun yanında çay, kahve ve şekerli içeceklerden mutlaka kaçınmanız lazımdır. Bunların yerine taze meyve sularını tercih edebilir ve su tüketimine ağırlık verebilirsiniz.

Kilonuza Dikkat Edin

Kilonun fazla olması çatlak oluşumunu daha kolay hale getirir. Cilt baskı altına alındığında cildin yapısını meydana getiren liflerde bozulacaktır. Bu nedenle hamilelik döneminde kalori alımına özen göstererek ideal kilonuzu korumaya bakmalısınız. Beden kitle indeksine bağlı olarak kilonuzu düzenli olarak kontrol etmenizde fayda vardır.

Güneşe Maruz Kalmayın

Hamilelik döneminde güneşe maruz kalma süresini mutlaka düşürmeye bakmalısınız. Zaten çatlaklara sahipseniz daha fazla çatlak

Bir dçğer yazımız olan hamile çatlak kremi yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.