Gör&Sin Blog

Hamilelikte Bebeğin Kilo Almasına Neden Olacak Gıdalar

20.12.2019
218

Hamilelik sırasında doğru beslenme alışkanlığı hem bebek için, hem de anne için son derece önemlidir. Eğer düzensiz ve kötü bir beslenme alışkanlığı bulunuyorsa bebek gerektiği şekilde kilo almayabilir. Bu durum aynı zamanda gelişimine olumsuz etkilerde bulunacaktır. Bebeğe kilo aldıran gıdalar konusuna ağırlık vererek çok daha sağlıklı bir sonuç elde edilebilir.

Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünleri hem bebeğin hem de annenin kilo alması için faydalı seçenekler arasında bulunur. Her gün ara öğünlerde kefir tüketmeye özen göstermek, her gün mutlaka bir kase yoğurt yemek ve peynir tüketimini arttırmak bebeğin gelişimine olumlu şekilde etki edecektir.

Yumurta

Yumurtanın en büyük protein kaynaklarından biri olduğu bilinen durumlar arasındadır. Ayrıca yumurta bebek için faydalı olan folik asitleri bünyesinde bulunduruyor. Yumurta tüketimini haftada üçe çıkararak bebeğin kilo alması sağlanabilir. Bu sayede bebeğin çok daha hızlı bir şekilde kilo alması söz konusu olacaktır.

Et ve Et Ürünleri

Kırmızı veya beyaz fark etmeden tüm et ürünlerinin yoğun şekilde protein içerdiği bilinen durumlar arasındadır. Özellikle hızlı bir şekilde bebeğe kilo aldırmak planlanıyorsa haftada en az üç kez et tüketimine özen göstermek gerekir. Aynı zamanda bu durum günlük protein ihtiyacına karşıda çözüm bulunmasına yardımcı olur.

Ceviz

Omega 3 açısından bir hayli zengin bir yapıya sahip olan ceviz bebeğin sağlıklı yağlardan faydalanabilmesi için tüketilmesi gerekenler arasında bulunuyor. Beyin gelişimi için önemli gıdalardan biri olan ceviz aynı zamanda annenin daha uzun süre tok durmasına da yardımcı oluyor. Günlük olarak alınması gereken E vitaminine iyi bir çözüm üreten ceviz gün içinde mutlaka tüketilmesi gerekenler arasında ilk sıralarda yer alır.

Ispanak

Hamilelikte tüketilecek gıdalar arasında yer alan ıspanak, demir ve c vitamini açısından oldukça zengindir. Ayrıca faydalı besin öğeleri sayesinde çok daha hızlı bir şekilde sağlıklı kilo almaya neden olur. Bebeğin omurga gelişimi için mutlaka tüketilmesi gereken ıspanak ayrıca annenin günlük vitamin ihtiyaçlarına da tek başına çözüm üreten ideal bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.