Gör&Sin Blog

Hamilelik Testleri Detaylı ve Güvenilir Anlatım

18.05.2019
502

Hamilelik Testleri Nasıl Çalışır?

Hamilelik testleri gebe olup olunmadığının anlaşılması için başlıca ve en doğru yollarındandır. Sadece bir çubuğa idrar yapmak gerekir. Eczanelerde ve marketlerde satılmaktadır.

Hamilelik Testleri Ne Kadar Doğrudur?

Hamilelik testi, adetiniz geciktikten sonra her zaman yapılabilir. Adet döneminiz geciktiyse ve hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, en kısa sürede hamilelik testi yaptırmalısınız. Hamile olduğunuzu daha önce öğrendiyseniz, opsiyonlarınızı düşünmeye başlayabilir ve sağlıklı olmak için ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Birçok hamilelik testi genelde adet gecikmesinden birkaç gün önce de çalışmakta ancak daha az doğru sonuç vermektedir. Hamilelik testinin ne zaman doğru sonuç vereceğini öğrenmek için etiketi okumalısınız

Hamilelik Testleri

Bazen hamilelik testleri, idrarınızda gebeliği korunmasız cinsel ilişkiden 10 gün kadar sonra bulabilir. Ancak bu sonuçlar tamamı ile güvenilir değildir ve gebelik durumunuz hakkında yanlış bilgi verebilir.

Eğer adet döneminiz düzensiz ise ve herhangi bir sebepten dolayı adet olamıyorsanız, korunmasız seksten 3 hafta sonra test yapabilirsiniz.

Ne Zaman Hamilelik Testi Almalıyım?

Yerel eczane ve marketlerden hamilelik testi alabilirsiniz. Bazı durumlarda çeşitli sağlık merkezleri ücretsiz olarak gebelik testi verebilir. Ayrıca hemşirelerden, toplum sağlık merkezlerinden de gebelik testi alabilirsiniz. Çoğu sağlık merkezi, marketlerden de satın alabileceğiniz idrar bazlı hamilelik testlerini kullanır. Bazen hamileliğin test edilmesi için kan testleri kullanılmaktadır, bu durum yalnızca özel durumlar için geçerlidir.

Bu noktada güvenilir bir sağlık merkezi ararken dikkatli olmanız gerekir. Çünkü kriz hamilelik merkezleri adı altında sahte olarak hizmet veren birçok yer bulunur. Size ücretsiz bilgi sunma ve ücretsiz test yapma imkanı sunabilirler, ancak doktorlar tarafından yapılmadığından güvenilir değildir. Kriz gebelik merkezleri genelde planlı gebelik merkezlerine yakın yerlerde bulunur ve benzer isimler kullanırlar. Bu insanları kandırmak için yapılmaktadır.

En yakın planlı gebelik merkezi için güvenilir bir yer bulabilirsiniz.

Testim Pozitif Çıkarsa Ne Yapmalı?

Adetiniz geciktikten sonra gebelik testi yaparsanız ve test olumlu sonuç verirse, bu hamile olduğunuz anlamına gelir. Durumdan emin olmak isterseniz, yeniden test yapabilirsiniz. Hamileliği takip etmek için bir hemşire veya doktor, aile planlaması kliniği ve planlı gebelik merkezini ziyaret edebilirsiniz. Hamilelik dönemi opsiyonları için sizinle konuşacaklar ve ihtiyacınız olan yardımcı size sunacaklar. Bu noktada kriz hamilelik merkezlerini ziyaret etmemeye özen gösterin çünkü size yanlış bilgi sunabilir, gerçek tıbbi bakımı vermeyebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.