Gör&Sin Blog

Hamilelik Stresi İle Nasıl Başa Çıkılır?

23.05.2019
145

Hamilelik Stresi ; Hamilelik hormonları, kadınları daha hassas, daha sinirli, daha neşeli ya da daha duygusal yapabilir veya tüm duygular kısa sürede yaşanır. Başkalarının güldüğü konular, hamileleri ağlatabilir. Ancak uzun süren endişe, stres, sinir ya da kaygı durumları önlenemediğinde erken doğum, düşük kilolu doğum ya da düşüğe sebep olabilir. Hamilelik stresi ile başa çıkmak bu noktada oldukça önemlidir ve hamileler kötü sürprizlerle karşılaşmamak için önlem almalıdır.

Hamilelik Stresi İle Başa Çıkma Yolları

Keyifli, neşeli ve mutlu bir hamilelik dönemi için stresten uzak durulması gerekir, peki hamilelik stresi ile nasıl başa çıkılır tüm anne adayları bu konuda bebeklerinin ve kendi sağlığını düşünerek hareket etmelidir.

  • Bebeğinizi Düşünün: Mucizevi bir olayın içindesiniz ve hiç kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin. Kendinizi mutsuz hissettiğinizde sessiz bir odaya geçin ve karnınıza elinize koyarak bebeğinizi düşünün. Hamilelik stresi yaşamamak için en etkili yöntem bu olacaktır.
  • Uyku Düzeni: Uykusuzluk, stresli ve sinirli ruh halinin temel sebebidir. Mümkün olduğu kadar uyuyun ve başka çocuklarınız ya da işiniz olsa bile çevrenizden yardım isteyin.
  • Konuşun: Sizi üzen kişilerle konuşun ve sorunlarınızın çözümünü ertelemeyin. Doğum korkusu yaşıyorsanız uzman bir doktor ya da ebe ile iletişime geçin ya da sizi anlayabilecek ve doğum yapmış biriyle sürekli iletişim halinde olun.
  • Hamilelik Egzersizleri: Erken doğum ya da düşük riskiniz yoksa bol bol yürüyün, yüzün veya hamilelik egzersizlerine katılın. Hareket etmek, kan dolaşımınızı hızlandırır ve daha mutlu hissetmenizi sağlar. Hamilelik stresi ile bebeğinize ve kendinize zarar verebilecek tüm kişilerden ve olaylardan kaçının.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.