Gör&Sin Blog

Hamilelik Döneminde Uygun Takıları Seçmek

25.10.2019
96

Gebelik döneminde şık olmak ve şıklığınızı yansıtmak isterseniz, bunu pek çok şekilde yapabilmeniz mümkündür. Eski dönemlere göre, kadınların çalışma hayatında ve sosyal hayatta çok daha aktif olmaları, gebelik döneminde de kendilerini toplum içerisinde görmemize imkan sağlıyor. Hal böyle olunca gebe kadınlarda da göze oldukça hoş gelen bir gebe modası görmek mümkün. Elbette bir kadının gebelik döneminde de kendisini daha iyi hissetmesi oldukça önemli. Ancak gebelik döneminde tercih edeceğiniz kıyafetlerde aşırıya kaçmadan, doğru parçaları kullanarak şık bir kadın yaratmak için belirli detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Gebelik döneminde takı seçimi de bu açıdan son derece önemli bir konuyu oluşturmakta.

Gebelik Döneminde Takı Seçimi

Gebelikte tercih edeceğiniz hamile kıyafetleri konusunun önemli bir konu olmasının yanı sıra, gebelik döneminde takı seçimi de oldukça önemli konular arasında yer alıyor. Çünkü bu dönemde cildiniz hiç olmadığı kadar hassas bir dönemde ve basit bir şekilde alerjik reaksiyon gösterebiliyor. Hal böyle olunca hamileler için şıklık konusunda kendinize dikkat etmelisiniz. Özel gün ve gecelerde oluşturmuş olduğunuz şık hamile kombinlerinizi tamamlamak için seçeceğiniz takılar, sizi olduğunuzdan daha şık gösterebileceği gibi, ne yazık ki kombinleriniz ile alakasız olduğundan rüküş bir görüntü de sergileyebilirsiniz. Bunun dışında seçeceğiniz yanlış takılar cildinizde alerji dahi yapabilmektedir. Bu sebepten bazı takılardan özellikle uzak durmak gerekir.

Cildinizi İyi Tanıyın

Hamile kombin takıları satın alacaksanız, bu takıların özellikle plastik ya da çeşitli metallerden oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle kötü kaliteden ve kötü madenlerden yapılmış olan takılar, cildinizde çözünebildiğinden ötürü sizde çeşitli alerjiler meydana getirebilir, özellikle yaz aylarında oldukça kötü koku oluşturabilir. Bunun dışında cilde zarar vermeyen altın, gümüş ve benzeri takılar kullanabilir, tahta ve ahşap olarak dizayn edilmiş boncukları da kullanabilirsiniz. Bu noktada özellikle gebelik döneminde tercih edeceğiniz takıları seçmeden önce, kendiniz için bir alerji testi yaptırmanızı öneririz. Tercih edeceğiniz güzel bir hamile elbisesi ve şık takılar ile siz de cildinizi koruyarak tarzınızı yansıtabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.