Gör&Sin Blog

Hamilelik Döneminde İzlenebilecek Filmler

23.10.2019
496

Hamilelik dönemine dair her detayın sağlık, giyim veya alışverişle alakalı olmasına gerek yoktur. Aslına bakıldığında her anne adayı, kişisel bakımına bu dönemde daha çok dikkat ederek gebelik döneminin sorunsuz geçmesini sağlar. Bu dönemde önemli olan ise anne adaylarının psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmeleridir. Anne adayının anne olma fikrine kendini alıştırması bakımından birtakım aktiviteler yapması gerekmektedir. Anne olmakla alakalı kitaplar okunabilir. Kurslara veya seminerlere gidilebilir. Bebek videoları izlenebilir. Ancak, bu dönemde yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi hiç şüphesiz anneliğe dair filmler izlemektir. Bu konuda, gebelik dönemindeki anne adaylarının izlemesi gereken birkaç filmden bahsetmeliyiz!

Anne Adayları Gebelikte Hangi Filmleri İzleyebilirler?

2018 yapımı Telle Mere, Telle Fille, yani Eyvah Anne Oluyorum filmi; gebelik dönemindeki anne adaylarının izlemesi gereken filmler arasında bulunmaktadır. Filmin ana karakteri Avril; disiplinli, sorumluluk sahibi ve çalışkan bir kadındır. Avril’in annesi Mado ise Avril ile zıt özelliklere sahiptir. Avril; günün birinde hamile olduğunu öğrenir. Mado; kızının hamile olmasına üzülür. Çünkü, kendisini anneanne olmaya hiç hazır hissetmemektedir. Filmin devamında bu sefer Mado’nun da hamile olduğu ortaya çıkar. Filmde hamile kalan anne ile kızın gebelik döneminde beraber yaşaması anlatılmaktadır.

2018 yapımı Bebek Geliyorum Demez; oldukça eğlenceli ve duygusal bir filmdir. Filmin ana karakteri Beste; yıllardan bu yana yazar olmanın hayalini kurmaktadır. Yazar olmak isteyen Beste; kurumsal iş hayatından istifa ederek yepyeni bir hayata adım atar. Ancak, Beste, aynı dönemde hamile olduğunu da öğrenir. Sonrasında Beste’nin yaşamış olduğu psikolojik ve fizyolojik değişimler, hem kendisinin hem de çevresindekilerin hayatına heyecan katacaktır.

2014 yapımı 40 Weeks; her anne adayının izlemesi gereken oldukça güzel bir filmdir. Aslında bu filmin bir belgesel olduğunu ifade etmek gerekir. Bir anne adayı, 40 haftalık hamileliğinin her haftasını kendi tecrübelerine göre kaydetmektedir. Ardından, dünyanın her yerinden anne adaylarına ulaşarak onların gebelik sürecini kendininkiyle birleştirerek ortaya bir belgesel koymaktadır.

2013 yapımı Senin Hikayen; 30’lu yaşlarındaki bir çiftin çocuk yapma kararı almasını duygusal bir olay örgüsüyle anlatmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.