Gör&Sin Blog

Hamilelik Döneminde Giyim

13.12.2019
90

Hamilelik döneminde eskiye nazaran daha rahat ve pratik bir giyim tarzı benimsemek gerekir. Özellikle bu sayede gün içinde çok daha rahat hissedebilir ve hareketleri kısıtlamadan günü sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Hamilelik döneminde ağırlık verilmesi gereken konular ise şu şekilde sıralanıyor:

Üst Giyim Tercihi

Hamileler için tasarlanan bluz seçeneklerine bu dönemde yönelmek doğru olacaktır. Özellikle V tipindeki bluz modelleri ilkbahar aylarında çok daha rahat hissetmenize neden olur. Penye tarzı kumaşlar hamilelere önerilirken, daha çok geniş kollu üst giyim modellerinde karar kılmak uygun olacaktır. Salaş giyim tarzını benimsemek bu dönemde hamileler için doğru bir karar olabilir.

Kumaş Seçimi

Hamilelik döneminde giyim konusunda dikkat edilmesi gereken durumlardan biride kumaş tipi olmaktadır. Özellikle kumaş tipinin yaz gibi sıcak aylarda da rahat ettirecek türden olması gerekir. Bu bakımdan polyester, naylon, polyamid gibi çeşitli kumaş türlerinden uzak durmak gerekecektir. Bunlar daha çok sıcak tuttuğundan dolayı yaz aylarında sıkıntı yaratabilen kumaş türleri olarak kabul ediliyor. Bunun yerine doğal kumaş türlerine yönelmek mantıklı olacaktır.

Doğru Renk Seçimi

Hamilelik döneminde giysi seçimi konusunda diğer dikkat edilmesi gereken durumlardan biride renktir. Bu dönemde fazla kiloları kapatmak isteyenlerin tercihi daha çok siyah renkten yana olabilir. Ancak bu durum yaz aylarında sıkıntı yaratabilir. Koyu renkler daha fazla sıcağı çektiğinden dolayı yaz ayları için uygun olmayabilir. Bunun yerine canlı renklerde karar kılmak bu dönemlerde daha doğru olacaktır.

Hamile Gömlekleri

Hamile gömlek modelleri rahat oluşları ve trend oluşlarıyla her daim gündemde kalan parçalar arasında bulunuyor. Gömlek konusunda günün modasına uygun bir seçim yapmak için daha çok tercihinizi salaş modellerden yana tutabilirsiniz. Bu modeller aynı zamanda kol ve göbek bölgesinin çok daha rahat tutulmasına yardımcı olacaktır. Herhangi bir rahatsızlık hissetmeden gün boyunca kendinizi çok daha rahat hissetmiş olursunuz. Üstelik bu gömlek modellerinin diğer avantajlı noktası ise, çok daha kolay bir şekilde kombin edilebilir oluşudur. Bu sayede kısa yoldan şıklığı elde etme imkanına erişirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.