Gör&Sin Blog

Hamilelik Döneminde Giyilebilecek Etekler

13.08.2019
189

Anne adaylarının eski kıyafetlerini hamileliğin ilk üç ayından sonra giymesi pek mümkün değildir. Bu yüzden, hamile kadınların bu dönem için alışveriş yapması gerekir. Hamile kıyafetlerini giymek, eskisi kadar moral bozan bir durum değildir. Günümüzde, hamile kadınlar için hem kaliteli hem de rahat kıyafetler tasarlayan sayısız tasarımcı bulunmaktadır. Bu sayede, anne adaylarının hamile elbisesi, hamile pantolonu, hamile eteği gibi ürünleri hiç düşünmeden giymesi tavsiye edilmektedir.

Hamile Eteği Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hamileler için özel olarak tasarlanan hamile abiye modelleri olduğu gibi hamile eteği modelleri de bulunmaktadır. Hamile eteklerinin bir kısmının beli, penye kumaştan yapılmıştır. Bunun yanı sıra, bel kısmı esneyen lastikli olan veya ipli etekleri tercih etmek mümkündür. Anne adaylarının etek tercihi yaparken esnek yapıda bir etek olmasına dikkat etmesi gerekir. Bu sayede, aldıkları kilolardan dolayı sıkıntı yaşamadan etek giyme şansına sahip olurlar. Bunun yanı sıra, eteklerin görünüm açısından da uygun olması gerekir. Bunun sebebi, hamilelik döneminde karın ve kalçaların genişlemesinin yanı sıra bilek ve bacakların kalınlaşmasının da söz konusu olmasıdır. Bu sebepten dolayı, anne adaylarının vücut ölçülerine uygun hamile eteği tercihinde bulunması gereklidir.

Hamilelik Dönemi İçin En Uygun Etek Modelleri

Anne adaylarının hamilelik döneminde giyeceği en uygun etek modelleri arasında düz kesim maksi, çan veya kloş etekler bulunmaktadır. Bu eteklerin uygun bir hamile gömleği veya hamile bluzu ile beraber kombinlenmesi söz konusudur. Bunun yanı sıra, anne adaylarının pileli eteklerden uzak durması gerekir. Bunun sebebi, pileli eteklerin anne adaylarını olduğundan daha kilolu gösteren yapısıdır. Pileli etek giyme konusunda kararlı olan anne adaylarının hamileliğin ilk aylarında giymesi tavsiye edilebilir. Doğum sonrası dönemde de pileli etek giymekte herhangi bir sorun yaşanmaz. Anne adaylarının etek tercihi yaparken kumaş seçimine büyük özen göstermesi gerekir. Sert ve keten kumaşlar; anne adayları için rahatsızlık verici olacaktır. İpek ve şifon kumaştan yapılan eteklerin tercih edilmesi mantıklıdır. Bunun yanı sıra, isteyenler, kot etek tercihinde de bulunabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.