Gör&Sin Blog

Hamilelik Döneminde Etek Tercihi Nasıl Olmalıdır?

21.02.2020
59

Anne adaylarının gebelik döneminin ilk aylarında kıyafet konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaklarını ifade edebiliriz. Bu dönemde, eski kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Ancak, hamileliğin ikinci üç aylık döneminde anne adaylarının eski kıyafetlerinin içine sığması mümkün değildir. Bu bağlamda, vakit kaybetmeden alışveriş yapmak gerekir.

Hamile giyimini eskiden olduğu gibi tekdüze ve modaya ayak uydurmayan nitelikli olarak düşünmemek gerekir. Bu noktada, modacılar, hamile giyiminde radikal değişiklikler yaparak çok daha kaliteli ve trendlere uygun kıyafetler tasarlamaktadırlar. Bu sayede, günlük hayatta giymekten zevk aldığınız kıyafetlerin aynısını gebelik döneminde de bulabilirsiniz. Hamileler için özel olarak tasarlanmış etek modellerinin bu kapsamda olduğunu söyleyebiliriz.

Hamile Etek Modelleri Nelerdir?

Bel kısmı penye bir kumaştan yapılan hamile etek modelleri; birçok anne adayının severek giydiği bir kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra, yalnızca bel kısmı esneyen ipli ve lastikli etek modelleri de bulunmaktadır. Anne adayları, etek tercihi yaparken ilk olarak eteğin ne kadar rahat olduğuna bakmalıdır. Bilhassa bel kısmını asla rahatsız etmeyecek türden etek modelleri seçilmelidir. Ancak, rahatlık kadar görünümün de önem taşıdığını söylemeliyiz.

Hamilelik döneminde bel ve karın kısmının genişlemesine ek olarak bacaklar ve bilekler de kalınlaşmaktadır. Bu noktada, doğru etek tercihi yapılmalıdır. Ancak, bu şekilde, vücuttaki fazlalıkların olduğu kısımların kapatılması söz konusu olabilir. Bir başka deyişle, etek modelinin vücut ölçülerine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Hamilelik dönemine uyum sağlayan etek modellerine ayrı bir parantez açmak şarttır. Düz kesimli maksi, kloş veya çan eteklerin anne adayları için en doğru tercih olacağını söylemek gerekir.

Anne adaylarının pileli etek modellerinden ise kesinlikle uzak durması gerekmektedir. Çünkü, bu tür eteklerin kişiyi olduğundan daha kilolu ve geniş gösterdiği bilinmektedir. Ancak, yine de bazı kadınların pileli etek giymeyi sevdiğini söylemeliyiz. Bu kadınların hamileliğin ilk aylarında ya da doğumdan sonra pileli etek giymesinde görüntü açısından hiçbir sıkıntı yoktur. Hamile etek tercihi yaparken kumaş özelliklerine de bakmak gerekir. Şifon ve ipek gibi yumuşak formda olan kumaşların tercih edilmesi doğru olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.