Gör&Sin Blog

Hamilelik Döneminde Baba Adayına Düşen Görevler

Hamilelik dönemi; fiziksel olarak yalnızca kadınlar tarafından yaşanan bir durum olsa da erkeklerin de bu dönemi aktif olarak yaşadığını kabul etmek gerekir. Bir erkek, hamilelik dönemini yaşadığını eşine ne kadar çok hissettirirse eşinin o oranda mutlu olduğunu görecektir. Bu süreçte, babanın yapması gereken hem fiziksel hem de psikolojik aktiviteler bulunmaktadır. Her şeyde önce babanın, eşini sağlıklı ve dengeli beslenmesi konusunda yönlendirmesi gerekir. Bunun yanı sıra, anne adayının bulantı ve kusmasının olduğu zamanlarda mutfağa girmesinin önlenmesi şarttır. Ayrıca, baba adayının eşine uygun hamile elbisesi veya hamile pantalonu alması ince bir davranış olacaktır. Baba adayı, bu dönemde, anne adayı ile beraber egzersiz yapmalıdır.

Baba Adaylarının Hamilelik Dönemindeki Görevleri

Baba adaylarının hamilelik dönemindeki eşinin psikolojisini her anlamda yüksek tutması şarttır. Anne adaylarının bu dönemdeki psikolojisi oldukça değişkendir. Anne adayının bir gün mutlu, bir gün mutsuz olması doğal karşılanmalıdır. Çünkü, bu dönemde, anne adaylarının hormonal değişikliklerden dolayı bu tip davranışlar sergilediğini unutmamak gerekir. Bunun yanı sıra, baba adaylarının eşlerinin psikolojisini yüksek tutmak adına duyarlı ve ılımlı olması şarttır. Örneğin, bir baba adayının hamile elbisesi içerisinde kendisini kötü hissettiğini söyleyen eşine bunun doğru olmadığını söylemesi gerekir. Hamile gömleği giyen eşine eskisinden daha şık olduğunu samimi bir dille anlatması şarttır.

Baba Adayları Eşlerine Nasıl Davranmalıdır?

Baba adaylarının eşlerine davranırken hassas bir dönemde olduklarının bilincinde olarak tavır takınması şarttır. Erkeklerin eşlerine kesinlikle bağırmaması gerekir. Bu dönemde, anne adayları, anne olacak olmanın getirdiği sorumluluktan dolayı birtakım bocalamalar yaşarlar. Bazıları, çocuğu istemediğini dahi söyleyebilir. Bu gibi tartışmalar sonucunda çiftlerin arası açılabilir. Ancak, olayların tatlıya bağlanması noktasında erkeklerin alttan alması gerekir. Anne adaylarının yaşadığı duygu değişimleri dönemseldir. Hormonal değişimlerden dolayı anlık psikoloji farklılıklarına rastlanılabilir. Bu gibi durumlarda baba adaylarının yapması gereken şey, olaylara pozitif yaklaşmaktır. Eşini mutlu etmek adına onu alışverişe çıkartabilir. Hamile bluzu veya hamile tişörtü satın alabilir. Eşini küçük sürprizlerle mutlu etmek, her baba adayının yapması gereken bir harekettir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.