Gör&Sin Blog

Hamilelik Dönemi İçin Tercih Edebileceğiniz Rahat Kıyafetler

21.10.2019
184

Gebelik dönemi, bir kadının bebeğinin gelişi için hazırlandığı bir dönemdir. Hem psikolojik hem de aynı zamanda fiziksel olarak çeşitli değişiklikler hissettiğiniz bu dönemi daha rahat atlatmak için dikkat etmeniz gereken unsurlardan birisi de tercih edeceğiniz kıyafetlerdir. Gebelik dönemi için rahat kıyafetler, bu sebepten pek çok gebenin araştırdığı ve kullandığı kıyafetler arasında yer almaktadır. Özellikle gebeliğin ilerleyen dönemlerinde, zaten karnınız ağırlaştığı için bu dönemde sizi sıkmayacak, terletmeyecek; size daha rahat bir hareket imkanı sunacak kıyafetler giymeniz önerilmektedir. Aksi halde terleme problemleri yaşayabilir, aşırı sıkacak kıyafetler giydiğinizde ise bebeğe kan akışının gitmesini engelleyecek bir durumla dahi karşılaşabilirsiniz. İsterseniz evinizde, isterseniz dışarıda olun, bu dönemde giydiğiniz kıyafetlerin sizi daha rahat hissettirmesi başlıca şartınız olsun.

Sweatshirt- Eşofman Kombinleri

Hamilelik dönemi için rahat kıyafetler bakıyorsanız, bu dönemde en az birkaç parça eşofman ve sweat takımınız olması gerektiğini söylemekte fayda var. İsterseniz evde olun, isterseniz de dışarıda vakit geçirin; içinde rahat olduğunuz bir kıyafet ile bunu yapmanız son derece önemlidir. Akşamları sweat ve eşofman takımınızı giyerek, televizyon izleyebilir ve keyif yapabilir; yine gebelik döneminde oldukça önemli olan detaylardan birisi olan spor faaliyetlerinizi de yine almış olduğunuz bu eşofman takımları ile yapabilirsiniz. Birbirinden farklı onlarca sayıda hamile eşofman takımlarını, çeşitli internet sitelerinde bulabilmek de mümkündür.

Gündüzleri İçin Kombinler

Gebelik döneminde gündüz vakitlerinde de şık ancak içinde sizi rahat hissettirecek kıyafetler giymek istiyorsanız, tayt ve tunik kombinleri özellikle yaz aylarında vazgeçilmezleriniz arasında yer alabilmektedir. Bununla beraber, kış aylarında da uzun bluz, gömlek ya da tunikler ile kalın taytları kombin edebilir, seçeneğiniz uygun takı ve doğal görünümlü bir makyaj ile de yine çok çık bir kadın olabilirsiniz. Gebelik döneminde sizi sıkacak kıyafetler hareket imkanınızı büyük ölçüde kısıtlayacağı için kendinizi iyi hissetmemenize yol açacaktır. Rahat olmak isteyen kişiler hamile tunik tayt kombin modellerini internetten de inceleyerek yine kendi tarzlarına göre benzer stiller yaratabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.