Gör&Sin Blog

Hamilelik 1. Hafta Detaylı Anlatım

18.05.2019
305

Gebelik 1 haftası sizin en heyecan dolu olduğunuz andır, 40 hafta sürecek bu heyecan dolu hamilelik günlerini gösteren bir yol haritası. Bakalım hamile anneler ilk hamilelik haftasında neler yaşıyor.

Hamilelik 1. Hafta

Hafta Muhteşem bir günün sabahını yaşıyorsunuz, heyecan verici bu gün sizlerin kalp atışının hızlandığı, nefesinizi kontrol etmekte zorlandığınız bir gün. Unutma her hafta farklı bir heyecanı yaşayacaksın. Bizimde amacımız seni bilgilendirmek onun için yazımızı sonuna kadar oku. Bu süre zarfında acı, tatlı olaylar yaşayacaksınız, bazen göz yaşı dökecek, bazen en sevdiğin gıdalardan tiksinecek, bazen ise tüm yediklerini çıkaracaksın. Bu bölümü size sunmamızın nedeni ise hafta hafta hamilelik ’de yaşayacağınız tüm durumlardan zevk almanızı sağlamak. Tüm haftalarda en fazla duyacağız kelime ise  “trimester” kelimesi olacağını unutmayın ( üç aylık dönem )

Trimester Ne Demek ?


Yukarıda bahsettiğimiz gibi kısaca trimester demek her üç aylık periyod olarak adlandırılmaktadır. Yeni bir hamile annenin 3 ayrı devrede 3 ayrı trimester dönemi olacaktır.

1. Trimester Dönemi

1. ay

2. ay

3. ay

2. Trimester Dönemi

4. ay

5. ay

6. ay

3. Trimester Dönemi

7. ay

8. ay

9. ay

1. TRİMESTER DÖNEMİ

 

Vücudun hamilelik süresine alışması ve kendini yenileme devresi olan birinci trimester döneminde bebeğin organlarının yavaş, yavaş oluşmaya başladığı dönemdir.

2.TRİMESTER DÖNEMİ

Bebeğinizin hızlı bir şekilde büyümeye başladığı dönemdir. bir çok şikayetiniz bu dönemde azalacaktır. Hamile anneler bu dönemde daha rahat olduğu gözlenmiştir.

3.TRİMESTER DÖNEMİ

Bu dönemde sıkıntılarınız yeniden aktif olabilir, endişeye kapılmayın artık son dönemdesiniz. Bu sürede artık bebeğiniz oluşumunu tamamlamış olur hazırlık aşamasında olduğunu unutmayın, bu süreçte heyecanınızı anlıyoruz bunun sebebi ise doğum arzusu içinde olmanızdır. Yukarıda olan TRİMESTER dönemleri ne kadar önemli olursa olsun, kaç haftalık hamile olduğunuzda bu bağlantıda önemlidir. Belirgin değişiklikler hamilelik haftaları arasında değişiklik göstereceğiniz unutma. Bizlerde bunu bildiğimiz için başınıza gelecek bir takım olayları sizlere bilgi amaçlı olarak sunmaya devam edeceğiz.

Okuduğum Bilgiler Doğrumu ?

Sizlere sunduğumuz olayların araştırma sonuçları olduğunu ve sizi en iyi tanıyan kişilerin doktorunuz olduğunu unutmayınız. Sağlıkçıların bu konuda çok hassas olduklarını çok iyi biliyoruz o yüzden yazılar size kısıtlı bilgiler sunmaktadır, genel başlıca tüm sorunları doktorların bildiğini kesinlikle unutmamanız gerekir. Yukarıda ve bundan sonra ki yazacağımız yazılar sadece sizleri bilgilendirmek amaçlıdır, bizler sadece sana fikir verebiliriz. Tüm bunları okuduktan sonra ve anladıktan sonra arkanıza yaslanarak bu keyifli süreci birlikte yaşayarak deneyim edeceğiz, hayatınızın en heyecanlı anını yaşamaya hazırmısınız?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Ebru dedi ki:

    Bende yeni gebeyim merakla bekliyorum, allah herkese yardım etsin sağlık ve huzur versin 🙂

  2. Özdeşen dedi ki:

    Bende merakla hamieliliğimi takip edeceğim, bir çok yazıyı şimdiden okudum 🙂

  3. Esila Allen dedi ki:

    Bende yeni gebe oldum merakla yazılarınızı inceliyorum, anne adaylarının tavsiyeleri varmı benim için özle bir durum korkuyorum biraz.