Gör&Sin Blog

Hamileler Tatile Giderken Nelere Dikkat Etmeli?

12.08.2019
152

Anne adaylarının hamilelik dönemlerinde mutlaka tatile gitmesi gerekir. Hem hava değişimi olması hem de anne adayının psikolojik olarak kendini iyi hissetmesi bakımından güzel bir deniz tatili faydalı olacaktır. Ancak, anne adaylarının giyimden beslenmeye, denize girmekten güneşlenmeye kadar her konuda doğru hareketler yapması şarttır. Aksi takdirde, kendisinin ve bebeğinin sağlığı olumsuz anlamda etkilenebilir.

Anne Adayları Denize veya Havuza Nasıl Girmeli?

Öncelikle anne adaylarının hamilelik döneminde yapacakları en faydalı sporun yüzme olacağını hatırlatmak gerekir. Ancak, girilecek deniz veya havuz, %100 temiz olmalıdır. Birçok kişi, hamile kadınların suya girmesinin zararlı olduğunu söyler. Ancak, suyun kaldırma kuvvetinden dolayı anne adayının vücuduna binen yük azalacaktır. Kısaca ifade etmek gerekirse, anne adayı yüzerken kendisini daha rahat hissedecektir. Anne adaylarının yaz tatillerinde deniz yerine havuz tercihi yapması şarttır. Çünkü, havuzların temizliğine daha çok özen gösterilmektedir. Denize giren bir anne adayının cilt mantarı, idrar yolu hastalıkları, vajinit, göz hastalıkları gibi sorunlarla karşı karşıya kalması muhtemeldir. Bunun yanı sıra, denize veya havuza giderken yaz ayları için tasarlanan hamile elbisesi veya hamile taytı giyilebilir. Bunlar, yolculuk esnasında anne adayının rahat olmasına vesile olacaktır. Havuzdan çıkan bir anne adayının ani ısı değişimlerine karşı yeterli kalınlıkta bir hamile gömleği ve hamile pantolonu giyerek otelinin yolunu tutması doğru bir hareket olacaktır.

Anne Adayları Hangi Saatler Arasında Güneşlenmeli?

Anne adaylarının bu dönemde güneşlenmesi mümkündür. Ancak, uzun süre güneşte kalmaları tehlikelidir. Çünkü, uzun süre güneşte kalınırsa hormon etkisinden mütevellit iyice hassaslaşan cildin yanması ve ciltte lekeler oluşması muhtemel olacaktır. Anne adaylarının gölgede, kısa aralıklarla güneşlenmesi en mantıklı tercihtir. Hamile kadınlar, gün içerisinde 11.00 ile 14.00 saatleri arasında güneşlenmekten kaçınmalıdırlar. En ideal güneşlenme saatleri ise sabah saat 10.00’dan önce veya akşam üzeri 16.00’dan sonra olacaktır. Anne adaylarının tatil esnasında vücutlarını yakacak hamile pantolonu veya hamile taytı giymekten kaçınması gerekir. Otelde dolaşırken, restorana giderken, alışverişe çıkarken rahat, geniş, mümkünse açık renkli alt ve üst kombinler tercih edilmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.