Gör&Sin Blog

Hamileler İçin Uygun Kıyafetler

15.07.2019
139

Hamilelik döneminde daha rahat bir giyim tarzını benimsemek gerekecektir. Özellikle bu şekilde günlük olarak daha rahat edebilir ve hareketleri kısıtlamadan günü tamamlama şansı yakalayabilirsiniz. Hamilelikte daha uygun kıyafetler ise şu şekilde sıralanıyor:

Üst Giyim İçin Doğru Seçenekler

Hamile bluzu için daha çok bol seçeneklere yönelmek mantıklı olacaktır. Özellikle V yaka bluz modelleri ilkbahar ve yaz aylarında daha rahat olmanıza neden olur. Genel olarak penye tarzı kumaşlarla kendinizi biraz daha rahat hissedebilirsiniz. Bu dönemde kollar genişlediğinden dolayı dar kollu kıyafetler ideal olmayabilir. Bu nedenle daha salaş kıyafetlere ağırlık vermek yerinde olacaktır.

Renk Seçimi

Hamile tişörtü, bluzu gibi seçeneklerde renk seçimi de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu dönemde fazla kilolardan kaynaklı olarak sadece siyah renge odaklanmak doğru olmayabilir. Bunun yerine sıcak ve parlak renklerde karar kılmak daha mantıklı olacaktır. Özellikle yaz aylarında koyu renkler fazla sıcak tutacağından dolayı diğer seçimlere yönelmek mantıklıdır.

Kumaş Tercihi

Hamile elbiseleri bu dönemde kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle rahat bir hareket sağlaması ve yaz için uygun olması bu alana olan ilginin biraz daha artmasına neden olur. Hamilelik döneminde uzak durulması gereken kumaş çeşitleri arasında ise polyester, polyamid, naylon gibi seçenekler bulunmaktadır. Bunlar daha sıcak tutmaya neden olduğundan dolayı hamile kadınlar için sıkıntılı seçimler arasına girer. Bunun yerine daha doğru kumaş seçenekleri arasında bulunan keten, pamuk, doğal yapıdaki kumaşlar daha uygun seçimler arasında bulunacaktır.

Salaş Gömlek Modelleri

Hamile gömlekleri gerek rahat oluşu, gerekse her mevsime uygun oluşları ile bu dönemde sık sık gündeme geliyor. Her dönemin modasına uygun olan gömlek seçimleri ile, gün boyunca kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Gömlek konusunda da günün trendlerini yakalamak adına tercihinizi daha çok salaş modellerden yana kullanmanız önerilmektedir. Ayrıca bu modeller kol ve göbek bölgesinde rahatlık sağladığından dolayı, herhangi bir rahatsızlık hissine neden olmadan kombin edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Dilediğiniz gibi hamile pantolonu veya etekle birlikte kolay bir şekilde kombin edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.