Gör&Sin Blog

Hamileler İçin Sağlıklı Yemek Tarifleri

Gebelik dönemi içerisinde bulunan kadınların bu dönemde yiyip içtiklerine her şeyden çok dikkat etmesi gerekmektedir. Düzenli ve dengeli beslenme kriterlerine ek olarak anne adayının her şeyi yememesi gerekir. Bilhassa kahvaltı; anne adaylarının es geçmemesi gereken bir öğündür. Anne adaylarının doğru bir kahvaltı yapması büyük önem taşımaktadır. Ancak, anne adaylarının özellikle sabahları yaşanan mide bulantısından dolayı bir şey yiyemedikleri bilinmektedir. Bu noktada, anne adayları için uygun yemek tariflerine bir göz atmak gerekir!

Hamileler İçin Kahvaltı

Anne adaylarının kahvaltıda farklı ve sağlıklı şeyler yiyerek öğünlerini zevkli hale getirmesi tavsiye edilmektedir. Bu noktada, ilk kahvaltı tarifi olarak, elma ve tarçınlı yulafı vermek gerekir. Bu tarif; hem sağlıklı hem de besleyici özelliklere sahiptir. Bu tarifi hazırlamak için bir fincan yağsız sütün bir çay bardağı yulafın üzerine dökülmesi gerekir. Ardından, bir çay kaşığı tarçın, bir küçük elma ve beş altı tane doğranmış ceviz eklenmelidir. Elmayı rendeleyerek karışıma eklemelisiniz. Bu tarifin hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilmesi mümkündür.

Ispanaklı omlet; gebelik dönemindeki kadınlar için en uygun kahvaltı tarifleri arasında bulunmaktadır. Omletin nasıl yapıldığını anlatmamıza gerek yoktur herhalde! Omlet hazırlanırken yumurtanın çırpılması esnasında göz kararı bir miktardaki ıspanağın eklenmesi gerekir. Yumurta tüketmenin bilhassa anne adayları için ne kadar değerli olduğunu söylemek şarttır. En ucuz protein ve kalsiyum kaynağı olarak bilinen yumurta, anne adayları tarafından çok sık tüketilmelidir. Bu sayede, bebeğin kemik ve iskelet gelişimi tamamlanacaktır.

Hamilelikte abur çubur yemek zararlı mı? << okumak için tıklayın.

Anne adayları için kahvaltı tarifleri arasında yumurtalı ve sebzeli sandviç bulunmaktadır. Bu sandviç sayesinde hem protein hem de karbonhidrat kazanmak söz konusu olacaktır. İstediğiniz büyüklükteki bir sandviç ekmeğinin içerisine haşlanmış ve dilimlenmiş yumurtayla beraber dilimlenmiş salatalık veya domates koyarak bu sandviçi oluşturabilirsiniz. Zenginleştirmek adına sandviçin içerisine humus, salça veya domates sosu sürülebilir.

Hamilelikte diyet yazımızı mutlaka okuyun << tıklayın

Anne adayları için kahvaltı tarifleri arasında çırpılmış yumurtadan bahsetmeden olmaz. Normal bir omlet yaparken içerisine süt eklediğiniz takdirde ortaya hem lezzetli hem de besleyici bir tarif çıkaratacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.