Gör&Sin Blog

Hamileler İçin Ofis Kıyafeti Önerileri

11.08.2019
176

Hamilelik dönemlerini çalışarak geçiren anne adayları, bu dönemde ne giyeceklerine dair sıkıntı yaşayabilirler. Alınan kilolardan dolayı, anne adaylarının eski kıyafetlerini giyememesi olumsuz bir durum olarak dikkat çekmektedir. Ancak, günümüz tekstil sektöründe hem hamile kadınlar hem de büyük bedenli kadınlar için ofis hayatına uygun kıyafet tasarımları oldukça fazla sayıda bulunmaktadır. Bir başka deyişle, ofis hamile elbisesi veya ofis hamile pantolonu gibi alternatifler; anne adaylarının bu sıkıntısını çözmektedir.

Anne Adayları Ofiste Neler Giyebilirler?

Anne adaylarının nasılsa hamileyim düşüncesiyle şıklıklarından ödün vermemesi gerekir. Ancak, hem şık hem de rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Anne adaylarının kumaş türüne dikkat etmesi şarttır. Bu noktada, sentetik kumaşlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Anne adaylarının tercihi, %100 pamuktan üretilen hamile elbisesi ve alternatifleri olmalıdır. Bunun yanı sıra, ofis kıyafetlerinin bol olmasına dikkat edilmelidir. Bol kıyafetler sayesinde anne adayları, kendilerini çok daha rahat hissedeceklerdir. Bol kıyafetler; anne adaylarının belini ve göbeğini sıkmayacak şekilde tasarlandıklarından dolayı büyük avantaj yaratırlar.

Ofiste Giyilebilecek Hamile Kıyafetleri

Anne adaylarının ilk tercihi, tunik kumaş pantolon kombini olabilir. Tunik; anne adaylarının hamilelik dönemindeki favorisi olmaktadır. Tuniğin bol yapısından kaynaklı olarak ofis hayatında da sıklıkla tercih edildiğinden bahsedilebilir. Şık bir tunik ile şık bir hamile pantolonu; doğru bir kombin olarak dikkat çekecektir. Bunun yanı sıra, hamile elbisesi; anne adaylarının ofisteki kurtarıcısı konumundadır. Ancak, her hamile elbisesi, ofiste giyilmez. Birçok hamile elbisesi, spor görünümünden dolayı, ofiste giyilmeye müsait değildir. Ofiste giyilebilecek hamile elbisesi, mutlaka tok bir kumaşa sahip olmalıdır. Ofiste giyilebilecek bir diğer hamile kıyafeti ise A kesim etekler olabilir. Vücudunun basen kısmında fazla kilosu olan kadınlar için A kesim etekler ideal bir tercih olacaktır. Bol bir hamile bluzu ile A kesim eteklerin kombin haline getirilmesi, güzel bir etki yaratacaktır. Anne adaylarının merak ettiği bir diğer konu ise ayakkabı seçimiyle alakalıdır. Ofiste giyilebilecek ayakkabının yüksek topuklu olmaması önerilmektedir. Anne adayları, mümkün olduğu kadar düz tabanlı ayakkabıları tercih etmelidirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.