Gör&Sin Blog

Hamileler için Düğün Şıklığı

17.10.2019
211

Düğünler, kültürümüzün oldukça önemli bir parçasını oluştururlar. Bir çiftin mutluğuna ortak olmak ve o sihirli anı beraber yaşamak, uzun yıllardır ülkemizde oldukça önemlidir. Eş dost ve akraba hep beraber bu anı yaşarken, giydiğimiz kıyafetlerin de önemi büyüktür. Hamile düğün kıyafetleri ise seçimi en zor olan kıyafetler arasında yer almaktadırlar. Gebeler bu dönemde doğal olarak be giyeceğini bilemez, çoğu zaman kilo alımından dolayı kendisini çirkin hissedebilir. Hal böyle olunca hamileler için düğün şıklığı da fikir bulmak isteyen gebeler için oldukça revaçta yer alan konular arasında yer alıyor.

Hamileler Nasıl Giyinmeli?

Yakın zaman içerisinde bir nişan ya da düğüne davetli iseniz en önemlisi de gebe iseniz giyeceğiniz kıyafetlerin önemi büyük. Hem çevreye gebeyken de güzel ve şık giyinilebileceğini göstermek hem de aynı zamanda kendinizi iyi hissetmek için pek çok gebe kıyafeti tercih edebilirsiniz. Ancak bu aşamada tercih edeceğiniz gebe kıyafetini çok iyi tercih etmeniz gerekmekte, içerisinde rahat olacağınız bebeğiniz ve kendi sağlığınızı riske atmayacak bir kıyafet, düğünler için ideal olabilmektedir.

Gebeyseniz ve düğün şıklığı için hamile düğün elbisesi bakıyorsanız, öncelikle elbisenin vücudunuza oturmasına özen göstermelisiniz. Göğüs altından genişleyen ve karnınızı yukardan örten elbiseler bu anlamda sizin için çokça ideal olabilir. Özellikle omuzlardan vereceğiniz dekolte de sizi tam anlamı ile şık gösterecektir. Bunun dışında hamileler için düğün şıklığı elbette çokça önemli olsa da gebelerin bu konuda yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de yüksek ölçeli ayakkabılar giymektir. Özellikle hamileyken bu ayakkabılardan kaçınmanız gerekmektedir.

Tesettürlü Hamileler için Elbiseler

Tesettür hamile düğün elbiseleri de özellikle araştırılan konulardan bir tanesidir. Özellikle yüksek beden abiye alarak tesettürlü bir hamile olmanın şıklığını yansıtabilmeniz mümkündür. Göğüsten aşağıya doğru genişleyen elbiseler bu alanda tercihlerinizden birisini oluşturabilir. Tesettür hamile abiye konusunda yerli ve yabancı markalara ait birçok elbiseyi ve özel tasarımı bulabilmeniz mümkün. Elbiselerde yüksek topuklardan bilhassa kaçınmalı, tabanı çok hafif yüksek olacak şekilde ayakkabıları tercih etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.