Gör&Sin Blog

Hamile Pilatesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

12.06.2019
181

Hamile Pilatesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler; Hamilelik Pilatesi Nasıl Yapılır? Hamilelik Pilatesi Ne Zaman Yapılır? öğrenmek için yazımızı okumaya devam ediniz..

Vücudun esnek ve güçlü olmasını sağlayan pilates aynı zamanda enerji veriyor ve dengeli olmak için yapılıyor. Hamile pilatesinde ise durum biraz daha farklı, vücudu doğuma hazırlamak ve doğumu kolaylaştırmak için tercih ediliyor. Aynı zamanda düzenli pilates yapıldığında ruhsal ve fiziksel iyileşmeler de meydana geliyor. Hamilelik pilatesi nedir diye merak ediyorsanız, bilmeniz gereken ilk nokta; pilates bedeni ruhsal ve fiziksel olarak doğuma hazırlıyor.

Hamilelik Pilatesi Ne Zaman Yapılır?

Daha önce pilates yapmadıysanız gebelik döneminin 12 ve 16 . haftaları arasında pilatese başlayabilirsiniz ancak doktor onayı gerekebilir. Pilates ya da egzersiz geçmişiniz yoksa son trimester döneminde kesinlikle başlayamazsınız.
Hamilelik dönemi öncesinde pilates yaptıysanız, hamileliğin ilk aylarında da devam edebilirsiniz.
Uzman eğitmenler tarafından pilates programınız belirlenecektir ancak haftada en az iki kez pilates yapabilir, seansları 35 – 40 dakika olarak düzenleyebilirsiniz.

Hamilelik Pilatesi Nasıl Yapılır?

Hamilelik döneminde pilates yapmak seni yormaz, aksine rahatlamanı ve zinde kalmanı sağlar. Hamilelik pilatesi için spor salonları, kurslar ya da özel eğitmenleri tercih edebilir ya da doktorunuzdan onay aldıktan sonra evde yapabilirsiniz. Hamileliğin tüm dönemleri için ayrı ayrı pilates hareketleri bulunur ve hamilelerin rahatlığı, sağlığı esas alınır. Hamilelik pilatesi nasıl yapılır? hakkında merak eden anne adayları öncesinde kendilerini hazırlamalıdır. Normal doğumu kolaylaştırmak, bel ve sırt ağrılarını en az derecede hissetmek, hazımsızlık gibi şikayetleri yaşamamak için pilates tercih edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.