Gör&Sin Blog

Hamile Pantolonu Tercihleri Nasıl Yapılmalı?

19.02.2020
47

Hamile kadınlar için özel olarak tasarlanan pantolon modelleri; aslına bakıldığında normal pantolon modelleriyle benzer özellikler taşımaktadır. Tek farkları ise anne adaylarını rahat ettirecek bazı tasarım detaylarının bulunmasıdır. Örneğin, hamile pantolon modellerinde anne adaylarının büyüyen karınlarını sarabilecek ve onları çok daha rahat hissettirecek esnek bel bantları ya da ayarlanabilir türden elastik kemer eklentileri yer almaktadır.

2000 öncesi dönemde hamile kadınlar için tasarlanmış özel giyim parçalarının olmadığını ifade etmek gerekir. Bu dönemde, anne adaylarının daha çok tek parçadan oluşan kıyafetleri tercih etmesi söz konusuydu. İki parçadan oluşan ürünleri kombin etmeleri pek mümkün değildi. Ancak, ilerleyen yıllarda hamile pantolon modellerinin sayısının artmasından dolayı her türlü üst giyim parçasıyla kombinler yapabilmek mümkün hale gelmiştir.

Hamile Pantolonların Özellikleri Nelerdir?

Hamile pantolon modellerinin ne zaman satın alınması konusunda farklı düşünceler bulunmaktadır. Bazı anne adayları, hamileliğin ilk yarısında eski pantolonlarını giymek isterler. Ancak, bu pantolonların bel kısımlarının sıkması söz konusudur. Hatta, eski pantolonların giyilmesi yüzünden anne ve bebeğinin hareket alanı kısıtlanacaktır. Hamile pantolon modellerinin ne zaman satın alınması gerektiği kişiden kişiye göre değişecektir. Çünkü, her kadının hamilelik dönemi farklı geçmektedir. Bu noktada, karın ve bel bölgesinin genişlediği 12 ile 16. haftalar arasında hamile pantolonlarının satın alınması doğru bir karar olacaktır.

Hamile pantolon modelleri; normal pantolonlarla aynı kesim ve tarzda üretilmektedir. Spor, klasik ve ofis hayatı için tasarlanan modelleri bulunmaktadır. Her pantolon modelinde esnek bel bantları ve ayarlanabilir bağcık detayları vardır. Bu noktada, anne adaylarının günlük hayatta tercih ettikleri pantolon modellerine uygun modelleri hamilelik dönemlerinde de seçmeleri söz konusu olabilir. Örneğin, jean veya rahat kesim pantolon sevenler, aynı özellikteki hamile pantolon modellerini tercih edebilirler.

Hamile pantolon modelleri arasında gebelik dönemini çalışarak geçiren anne adayları için tasarlanan modeller de bulunmaktadır. Havuç kesimli veya düz klasik kumaş pantolonlar; ofis hayatına devam eden anne adaylarının tercihi olmaktadır. Göğüs altında biten bel yüksekliğine sahip hamile pantolonları; aynı zamanda çok uygun fiyatlara satılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.