Gör&Sin Blog

Hamile Hırkası Ne İşe Yarar?

17.02.2020
79

Hamilelik; hiç şüphesiz, bir kadının hayatındaki en güzel dönemdir. Bu dönemde, kendinizi fizyolojik ve psikolojik olarak rahat ettirmek adına bilhassa giyiminize çok dikkat etmelisiniz. Vücudunuzu sıkmayacak, size ve bebeğinize rahat hareket alanı sağlayacak türden kıyafetler tercihiniz olmalıdır. Bu noktada, anne adaylarına en çok önerilen ürünlerden birisinin hamile hırkaları olduğunu söyleyebiliriz.

Hamile hırkaları; hamilelik döneminde tamamlayıcı özellikleriyle dikkat çekerler. Bu bağlamda, bu zorlu dönemin kurtarıcısı olduklarını söyleyebiliriz. Hatta, hamilelik döneminde büyüyen ve genişleyen kalçaları ve göğüsleri kamufle etme konusunda oldukça başarılı olan giyim parçalarıdır. Bunun yanı sıra, her renkte, modelde ve desende hamile hırkaları bulabilirsiniz. Ancak, diğer giyim parçalarında olduğu gibi hırkaların da kendilerine özgü bir stili bulunmaktadır. Bu noktada, hırkaları kendi özelliklerine uygun olan diğer giyim parçalarıyla uygun kombinler haline getirmelisiniz.

Hamile Hırka Modelleri Nelerdir?

Hamile hırka modelleri arasında kısa bel üzerine oturan hırka modellerinin önemli bir yerinin olduğunu ifade edebiliriz. Bu tür hırkaların hamile elbiselerinin veya yüksek belli eteklerin üzerine giyilmesi söz konusudur. Ancak, bu tür hırkaların asla uzun üst giyim parçalarıyla beraber kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü, bu tür hırkaların uzun kıyafetlerle kombinlenmesi neticesinde olduğunuzdan çok daha kilolu gözükebilirsiniz.

Anne adaylarının en çok tercih ettikleri hırka modelinin uzun ve asimetrik kesimli hırka modelleri olduğunu söylemeliyiz. Bu tür hırkaların geniş kesimli pantolonlarla ve eteklerle kombinlenmesi mümkündür. Bu sayede, gebelik döneminin gereklerine uygun bir şekilde çok daha salaş ve rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. Buna ek olarak, uzun ve asimetrik kesimli hırkaların tayt pantolonlarla beraber kombinlenmesi mümkündür.

Anne adaylarının tercih etmeyi düşündüğü bir diğer hırka modeli ise düz uzun hırkalar olmaktadır. Bu tür hırkaların hiçbir özelliğinin olmadığı söylenmektedir. Ancak, düz kesimli olmalarından dolayı çok daha derli toplu bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaklardır. Bu tür hırkaların yine hamile pantolonları veya tişörtleriyle beraber kombin haline getirilmesi söz konusudur. Ayrıca, esprili hamile tişörtleriyle beraber kullanarak başarılı kombinler yaratabilirsiniz. Sonuç olarak, gebelik döneminde hırka giymenin birçok avantajı bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.