Gör&Sin Blog

Hamile Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

15.07.2019
122

Doğanın insanlara yaşattığı en özel deneyimlerden biri olan annelik, hayata kattıkları ile unutulmayacak anlara tanıklık edilmesine sebep oluyor. Bu zaman zarfında bebeklerini bir an olsun düşünmekten vazgeçmeyen, en iyi ortamı yaratmak adına ellerinden gelen tüm imkanları değerlendiren anneler gerek sağlık açısından gerekse de görüntüden ödün vermekten yana değiller.

Hamilelik döneminin sıkça sorulan sorularıyla, dikkat edilmesi gereken ince ayrıntılarla bu yazı tam olarak ne yapmanız gerektiği yönünde sizleri bilgilendirecek ve bebeğiniz için çok daha iyi bir ortam hazırlama imkânı sunacaktır.

Hamile İç Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Hamile iç giyiminde dikkat edilmesi gereken en önemli madde, tüm kullanılan kumaşların doğal olması ve %100 pamuktan işlenmesidir. Bebeğin ve annenin kendi sağlığı açısından kritik olan bu maddeye dikkat edilmemesi durumunda oldukça farklı cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir ve vücudunuzda tahrişler meydana gelebilir.

Hamilelik süresince hareketlerinizde biraz daha yavaşlama meydana gelecektir. Fakat sağlığın bir gerekliliği olarak hareket de etmelisiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey, rahat kıyafetler almak ve sutyen, pijama, külot gibi iç giyiminizde vücudunuzu sıkmayan parçaları tercih etmelisiniz. Esnek ve kaliteli kumaş kullanmanızın diğer bir özelliği de şu olacaktır: giyip çıkardığınız zamanlarda daha rahat bir hareket döngüsüne girebilmelisiniz.

Hamile iç giyiminde dikkat etmeniz gereken son nokta ise, antialerjik kumaşlar ile ilgilidir. Piyasanın hiçbir şekilde faydalı olmayan, tamamen zarardan ibaret kumaşlarını almanız durumunda alerjiye sebep olabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik süresince anne adaylarına sorun çıkartan en önemli fizyolojik belirtilerden biri, ayakların ödem toplayıp şişmesiyle alakalıdır. Bu evrede kadınların yapması gereken özellikle ortopedik ayakkabıları tercih etmek olmalıdır. Hamilelik boyunca kesinlikle topuklu ayakkabılardan uzak durulmalı, rahat ayakkabılar seçenekler arasına dahil edilmelidir. Bunun yanında spor ayakkabılarıyla hem kendiniz hem de bebeğiniz için daha rahat hareket etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Gecelik Giyiminde Ne Yapılmalı?

Hamilelik döneminde vücut aşırı hassaslaşır. Bu durumda her türden kıyafet rahat olmalıdır. Geceliklerde bu şekilde alınmalıdır. Fakat hamilelik döneminde lohusalığı da düşünerek düğmeli pijama takımları kullanılabilir ve rahatlık açısından tercih edilebilirdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.