Gör&Sin Blog

Hamile Elbisesi Ne Zaman Alınmalıdır?

16.02.2020
72

Anne adaylarını hamile oldukları andan itibaren telaş sarmaktadır. Tatlı bir telaş olarak gözüken bu durumun hem güzel hem de stresli tarafları bulunmaktadır. Anne olmak; bir kadının yaşayabileceği en güzel duygulardan birisi olsa da bu durumun vücutta getirdiği değişimlere uyma konusunda hiç şüphesiz tüm kadınlar sorun yaşamaktadır. Vücutta yaşanılan değişimlerin en somut örneği; alınan kilolar olmaktadır. Hamilelik döneminin ilk üç ayından sonra yoğun bir şekilde kilo almaya başlayan anne adaylarının eski kıyafetlerine sığması mümkün olmaz. Bu noktada, anne adaylarının aklında yeni kıyafetler alma düşüncesi bulunmaktadır. Peki, hamile kıyafetleri ne zaman alınmalıdır?

Hamile kıyafetlerinin ne zaman alınması gerektiğine net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü, her kadının hamilelik süreci farklı ilerlemektedir. Bu bağlamda, hamile elbiselerine geçiş sürecini en iyi belirleyecek kişi, hiç şüphesiz annenin kendisi olacaktır. Ancak, ilk trimesterdan sonraki dönemin vücutta değişimlerin yaşanmaya başladığı dönem olduğunu söylemek gerekir. İlk trimesterdan sonrasına hazırlıksız yakalanmamak adına hamile alışverişine kısa zamanda başlanmalıdır. Anne adaylarının mevcut kıyafetlerinin yerini hamile kıyafetlerinin alması gerektiğini gösteren ipuçlarını takip etmesi gerekmektedir. Örneğin, kendini giysilerinin içerisinde şişmiş ve sıkışmış hissetmek, pantolonun üst düğmesinin kapanmaması, gömlek düğmelerinin iliklenmemesi, elbisenin etek uçlarının yukarı kalkması gibi durumlar; bahsettiğimiz ipuçları arasında bulunmaktadır. Siz de bu tür durumlar yaşıyorsanız vakit kaybetmeden hamile giyim alışverişine başlamalısınız!

Hamile Kıyafetleri Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hamile kıyafetleri satın almak istediğiniz zaman öncelikli olarak kıyafete hangi amaçla ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz. Günlük kıyafetler veya ofis kıyafetlerin farklı tasarımları ve özellikleri olmalıdır. Bunun yanı sıra, özel günlerde giymek için hamile kıyafetleri de satın alabilirsiniz. Örneğin, baby shower veya fotoğraf çekimi gibi özel günler için bu konsepte uygun hamile elbiseleri almanız gerekmektedir. Farklı renklerde veya desenlerde, romantik veya eğlenceli tarzlarda hazırlanmış elbise modellerinin varlığına rastlayabilirsiniz.

Düğün veya davet gibi organizasyonlara da istediğiniz gibi katılabilirsiniz. Buna uygun olarak tercih edeceğiniz abiye kıyafetler sayesinde kendinizi hem şık hem de rahat hissedebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.