Gör&Sin Blog

Gözenekleri Temizleme Yolları

09.12.2019
90

Hamilelikte cilt sorunları kadınlar arasında en fazla şikayet edilen konulardan biridir. Cilt sorunlarının önüne geçmek için bazı durumlara dikkat edilmesi vardır. Özellikle aşağıdaki uygulamaları sıklıkla yaptığınızda çok daha sağlıklı ve canlı bir cilt yapısı elde etmiş olursunuz.

Yüzü Yıkamak

Gün içinde yüzü bir kez yıkamak ciltteki tıkanmış gözeneklerin açılması açısından idealdir. Ancak bunu gün içinde yalnızca bir kez yapmak faydalı bir sonuç almaya neden olur. Yüzü gün içinde çoğu kez yıkamak cilt kuruluğunu oluşturmaya zemin hazırlamaktadır. Cildin PH seviyesini korumak için bu işlemi dikkatli bir şekilde yapmakta fayda vardır.

Peeling Uygulamaları

Tıkanmış gözenekleri açmak için en kısa yollardan biri peeling işlemidir. Bu uygulamanın varlığı sayesinde tıkanmış gözenekleri açarak çok daha sağlıklı bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz. Her cilt yapısına uygun olarak üretilen peeling çeşidi vardır. Cilt tipinizi öğrenerek size uygun bir peeling seçimi yapmanız çok daha doğru olur. Bu işlemi haftada en fazla iki kez yapmanız uygun olacaktır.

Kil Maskesi

Kil maskesinin cilt üzerinde çok sayıda faydası bulunur. Özellikle hamilelikte cilt bakımı için daha doğal yollar ararsanız tercihinizi bu yöntemden yana kullanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde hem cildiniz temizlenirken, hem de kısa yoldan çok daha sağlıklı gözükmesini sağlamış olursunuz. Bu uygulamayı yapmak için kil ve gül suyunun tercih edilmesi yeterli olacaktır. Karışım haline getirilen kil ve gül suyunun ciltte yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bekletilmesi ardından ılık suyla durulanması yeterlidir. Uygulamanın iki haftalık süreç içinde bir kez yapılması tavsiye edilir. Düzenli olarak yapıldıktan sonra gözle görülür sonuçların alınması söz konusu olacaktır.

Temizleyici Jel

Öte yandan bu yöntemlere ek olarak temizleyici jel yönteminin de faydalı sonuçlar ortaya çıkardığı bilinir. Cilde uygulanan bu jel, cildin temizlenmesini ve çok daha sağlıklı gözükmesine neden olur. Cilt sorunlarının önüne geçecek olan temizleyici jel, sivilce gibi çeşitli olumsuz etkenlerle mücadele açısından doğru bir seçimdir. Cildin derinlemesine temizlenmesine neden olacak bu uygulama bir aylık süreç içinde en fazla iki kez uygulanmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.