Gör&Sin Blog

Gözaltı Torbalarına Çözüm Yolları

Hamilelik döneminde yorgunluk ve uykusuzluktan kaynaklı olarak gözaltı torbaları oluşabilir. Ayrıca su kaybı, genetik nedenler, alerjik reaksiyonlar, güneş ışınları gibi sorunlarda aynı şekilde gözaltı torbalarına zemin hazırlayan faktörler arasında bulunur. Estetik açıdan büyük bir sorun yaratan bu duruma çare bulabilmek için bazı faktörler tavsiye edilir. Bunlara dikkat ederek konuya en iyi şekilde çözüm getirilebilir:

Uyku Saatlerini Düzenleyin

Gözaltı torbalarının oluşum sebepleri arasında ilk olarak düzensiz uyku saatleri vardır. Uykuyu yeterince alamadığınız takdirde gözaltı morluğu ve gözaltı torbaları oluşabilir. Bu nedenle günlük olarak en az yedi saat boyunca uyumak gerekecektir. Ayrıca gece uykusuna da bu dönemde dikkat edilmesi gerekir. Vücudun en iyi dinlenme dönemi gece saatleri olduğundan dolayı gece uykusunu ihmal etmemek gerekir.

Sırtüstü Yatmayı Alışkanlık Yapın

Gözaltı torbalarının en fazla oluşum nedenlerinden biride yanlış uyuma stilleridir. Özellikle yüzüstü uyku pozisyonunda çok daha hızlı bir şekilde gözaltı torbaları oluşabilir. Bu uyku pozisyonunda göz bölgesinde sıvı birikerek hızlı bir şekilde gözaltı torbaları oluşmaktadır. Bu nedenle uzmanlar tarafından sırtüstü uyumak tavsiye edilir.

Alkolden ve Sigaradan Uzak durmak

Bazı etkenlerinde aynı şekilde gözaltı torbası yarattığı bilinir. Bunların en başında ise alkol ve sigara bulunur. Hamilelik dönemi sırasında mutlaka uzak durulması gereken şeyler arasında yer alırlar. Bunların kullanımı halinde ise gözaltı torbalarının oluşumu çok hızlı bir şekilde gelişmiş olacaktır. Ayrıca alkol ve sigara ciltte sarılık, kuruma, dökülme gibi çeşitli problemlere de yol açabilir. Bunların etkisini bitirmek için günde en az iki litre su içmek faydalı olacaktır.

Düzenli Olarak Soğuk Kompres Yapın

Gözaltı torbaları bazen oldukça basit sorunlara bağlı olarak karşınıza çıkabilir. Bu tarz dönemler içinde soğuk kompres gibi uygulamalar tercih edilerek bu sorunun önüne geçilebilmektedir. Bu yöntem özellikle ciddi bir problem bulunmuyorsa gözle görülür şekilde etkili sonuçlar alabileceğiniz bir yöntemdir. Uykusuzluk, stres gibi faktörlerden kaynaklı olarak gözaltı torbalarının oluştuğunu düşünüyorsanız, soğuk kompres uygulamasını tercih ederek bu alanda başarılı bir sonuç alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.