Gör&Sin Blog

Gebelikte İç Çamaşırı Seçiminin Önemi

Anne adaylarının gebelik döneminde daha önce giydikleri kıyafetlere veda etmesi gerekmektedir. Bunun en büyük sebebi, yaşanan hormonsal değişimlerden dolayı kilo artışı olmaktadır. Anne adaylarının vücutlarının her kısmının kilo aldığını bilmesi gerekmektedir. Bu noktada, gebelik dönemine uygun olan kıyafetlerin seçilmesinin hem anne hem de bebek adına son derece önemli olduğunu vurgulamak gerekir.

İç çamaşırı seçimi; gebelik döneminde ayrı bir önem taşımaktadır. Çünkü, iç çamaşırlarının bu dönemde daha fonksiyonel olması beklenmektedir. Ayrıca, anne adaylarının normal dönemlerin aksine bu dönemde daha çok iç çamaşırı ürününe ihtiyaç duyması mümkündür. Hamile iç giyim modelleri sitemiz üzerinde satın alabilirsiniz. Hamile iç giyim << tıklayın

İç Çamaşırı Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Gebelik dönemiyle beraber vücudun yaşadığı değişimlerden nasibini alan göğüslerin hızlı bir şekilde büyümesi söz konusu olmaktadır. Süt bezlerinin çalışmaya başlamasıyla beraber göğüsler, normal dönemlere kıyasla çok daha ağır hale gelmektedir. Bilhassa hamileliğin üçüncü ayında göğüslerin çok hızlı bir şekilde büyüyeceğini ifade etmek gerekir. Bu dönemde, göğüs genişliğine ve büyüklüğüne uygun olan, aynı zamanda sırtın ağrımasını engelleyecek nitelikteki geniş askılı sütyenlerin satın alınması tavsiye edilmektedir. Bazı kişiler, gebelik döneminde sütyen kullanımının ne kadar doğru olduğunu tartışmaktadır. Ancak, büyüyen göğüslerin sıkıntı yaratmaması bakımından bilhassa yatarken sütyen takmak oldukça gereklidir.

Anne adaylarını bekleyen bir başka tehlike ise gebeliğin sona ermesinin ardından yaşanan meme deformasyonu olmaktadır. Göğüslerin hızlı bir şekilde büyümesine rağmen meme dokusuna uygun bir şekilde destek verilememesinden dolayı bu sorun yaşanmaktadır. Deformasyon sonucunda memelerde sarkmalar, çatlamalar ve benzeri sorunlar meydana gelmektedir. Meme deformasyonunun geri dönülemez bir durum olduğunu ifade etmek gerekir.

Meme deformasyonunun çözümlerinden birisi olarak emzirmek gösterilmektedir. Ancak, emzirmenin böyle bir etkisi olmadığını ifade etmek gerekir. Meme deformasyonu; anne adaylarının gebelik döneminde dikkatli davranmamasından ve gerekli kıyafetleri giymemesinden kaynaklanmaktadır. Gebelik döneminde satın alınacak iç çamaşırlarının pamuklu dokuda olması gerekmektedir. Bol kesimli, kan akışını zedelemeyecek şekilde lastik özelliğine sahip olan iç çamaşırlarının tercih edilmesi doğru olacaktır. Bu tür sütyenleri tercih eden anne adaylarının söz konusu süreci ve sonrasını sorunsuz olarak atlatması mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.