Gör&Sin Blog

Gebelik Sonrası Estetik Operasyon Yaptırmak

Anne adaylarının hamilelik döneminde yoğun bir değişim sürecine girdiğini ifade etmek gerekir. Yoğun hormon etkisinden dolayı kadınların vücutlarında önemli derecede bozulmalar meydana gelmektedir. Karnın büyümesi, kol ve ayakların şişmesi, ciltte yaşanan değişimler; hamilelik sürecinin önemli belirtileri arasında bulunmaktadır. Ancak, doğumun ardından söz konusu değişimlerin bir anda bitmesi mümkün değildir. Bu değişimler; doğumdan sonra da etkisini göstermeye devam etmektedir. Birçok kadın, doğum sonrasında bu değişimlerden dolayı sıkıntı yaşamaktadır. Bu sebepten dolayı, anne adaylarının doğumdan sonra estetik operasyon yaptırması gündeme gelmektedir. Peki, doğum sonrası estetik operasyon geçirmenin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Doğum Sonrasında Ne Zaman Estetik Operasyon Yaptırmak Doğrudur?

Gebelik sürecinde yaşamış olduğu değişimlerden dolayı kendini kötü hisseden kadınlar, doğumun hemen ertesinde estetik operasyon yaptırmaya karar verirler. Ancak, doğumun hemen ardından böyle bir eyleme girişmek yanlış olacaktır. Yeni doğum yapan bir kadının doğumun ardından altı ay geçmesinden sonra estetik operasyon yaptırması tavsiye edilmektedir. Bilhassa büyüyen karın bölgesinden rahatsız olan kadınların yaptırdığı karın germe ameliyatları için kesinlikle altı ay geçmesi gerekmektedir.

Doğum sonrasında kadınların en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında karın germe, meme dikleştirme, vajina daraltma, liposuction bulunmaktadır. Karın germe operasyonlarında karın bölgesinde bulunan fazla yağların ve derinin alınması hedeflenmektedir. Liposuction ise yağ aldırma işlemi olarak bilinmektedir. Ancak, liposuction sayesinde zayıflamak söz konusu olmaz. Karın bölgesi başta olmak üzere ayak, kol, bel ve basenlerde bulunan fazla yağların aldırılması mümkün olmaktadır.

Annelerin doğum sonrasında en çok sıkıntı yaşadıkları konuların başında emzirme gelmektedir. Emzirme esnasında meme derisinin esnekliğini kaybetmesi mümkün olmaktadır. Bu durum, kadınların göğüslerinin bozulduğunu gösteren bir detaydır. Meme dikleştirme operasyonu ise sarkan göğüslerin eski haline getirilmesini amaçlamaktadır. Meme dikleştirme operasyonlarının hemen yapılması oldukça sakıncalıdır. Bebeğin sütten kesilmesinin ardından iki ay geçmesi beklenmelidir.

Son olarak, normal doğumdan kaynaklı olarak operasyon yaptırılması mümkün olmaktadır. Normal doğum sırasında vajina ve anüsün kesilmesi söz konusu olabilir. Bu yüzden, vajinada meydana gelen bozulmalar için vajina daraltma operasyonları yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.