Gör&Sin Blog

Gebelik Döneminde İş Yeri Şıklığı

02.10.2019
176

Hamilelik oldukça önemli bir dönem olmakla beraber, artık kadınlarımızın birçoğunun gebelik döneminde de çalışma hayatında aktif olduklarını söylemek mümkündür. Hal böyle olunca gebelik döneminde iş yeri şıklığı kavramı da lugatımıza girmiş bulunmakta. Gerçekten de gebe bir kadının çalışırken kendisini şık ve bakımlı hissetmesi, doğuma kadar motivasyonunu yüksek tutması hususunda son derece önemli donelerden birisi olarak yer almaktadır. Peki gebelik döneminde nasıl şık bir kadın olabilirsiniz?

Hamileler için İş Yeri Kombinleri

Gebelikte iş yeri şıklığı yakalamak ve çalışırken de şık görünen bir kadın olmak istiyorsanız, artık gebeler için üretilen pek çok over-size ürün ile siz de bu şıklığı yakalayabilirsiniz. Özellikle gebeliğinizin ilk yarısında karnınız henüz büyümediği için sizi çokça sıkmayan kıyafetleri yine aynı şekilde giymeye devam edebilirsiniz. Ancak gebeliğin ikinci döneminden sonra hem kilo almaya başlayacağınız, karnınız da artık ‘Ben buradayım’ diyecek bir noktaya ulaştığı için hamilelikte iş yeri şıklığı konusunda birtakım farklılıklar olması mümkündür.

Gebeliğin ikinci döneminde şık bir kadın olmak istiyorsanız, gebeliğin size verdiği avantajı kullanarak gebe elbiseleri giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Sanıyoruz ki zaten bu dönemde hangi elbiseyi giyerseniz giyin, son derece şık bir kadın olacaksınız. Vücudunuza uygun cıvıl cıvıl renklerde gebe elbiseleri, iş yerinde hamilelik şıklığı kavramını yakalayabilmeniz için son derece önemli detaylar arasında yer alıyor.

Nelerden Kaçınmalı?

Gebelikte iş yeri şıklığı yakalamak isterken bu konuda belirli detayları atlamamakta da fayda bulunuyor. Özellikle gebelik döneminde her zamankinden daha hassas bir dönemde olduğunuzu, hormonlarınızın eskiye kıyasla çok daha fazla çalıştığını ve kan akışı konularında da dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Özellikle iç giyim ve alt giyim konularında dikkatli olmanız gerekmektedir. Zira bu dönemde enfeksiyon kapma ihtimaliniz her zamankinden çok daha fazla olacak şekilde karşımıza çıkmakta. Bununla beraber, gebelikte iş yeri şıklığı söz konusu olduğu zaman dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de vücudu sıkmayacak kıyafetlerin tercih edilmesi. Yanlış tercihler sonucunda bebeğe kan akışının kesilmesi dahi söz konusu olabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.