Gör&Sin Blog

Gebelik Döneminde İç Çamaşırı Seçimi

03.10.2019
156

Gebelik dönemi, her konuda dikkatli olmanız gereken bir dönemdir. Her kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için bu dönemde son derece dikkatli olmanız gerekir. Sağlık denildiğinde, gebelikte almanız gereken fiziksel önlemler akla gelmektedir. Gebelik döneminde iç çamaşırı seçimi, kesinlikle çok dikkatli olmanız gereken, riske asla girilmemesi gereken konular arasında yer almaktadır. Gebelik dönemi oldukça hassas bir dönem olmakla beraber, bu dönemde en ufak bir dikkatsizlik, olası bir enfeksiyonu tetikleyebilmektedir. Bu sebepten ötürü, hamile iç giyimi; gebe kadınların çok önemsediği ve üzerinde durduğu konular arasında yer almaktadır. Hamilelik döneminde iç giyiminize özen göstermeniz gerekmektedir.

Neye Dikkat Etmeli?

Gebelik döneminde iç giyim, oldukça hassas olacağınızdan; herhangi bir enfeksiyon doğmaması adına dikkat etmeniz gereken konular arasında yer alıyor. Bir kadın, normal şartlar altında da bir başkasının iç çamaşırını kullanmamalı. Ancak gebelik döneminde, bu mutlaka kaçınmanız gereken konular arasında yer almaktadır. Gebelik döneminde tercih edeceğiniz iç çamaşırlarının, mutlaka hava alan; sizi rahatsız etmeyecek ve vücudunuzu sıkmayacak çamaşırlar olmasına özen göstermelisiniz. Yalnızca alt giyimde değil, üst giyimde de göğüsleriniz hassaslaşacağından ve canınız yanacağından, tercih edeceğiniz sutyen ve büstiyerleri dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Hamile iç giyim konusunda dikkatli olmalı, özellikle gebeliğinizin ilk aylarında her gün farklı bir iç çamaşırını tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Neden Tehlikeli?

Gebelik döneminde iç giyim mutlaka dikkat etmeniz gereken konulardan birisidir demiştik. Bunun en büyük sebebi, bu dönemde rahmin oldukça aşağı inmesi ve buna bağlı olarak da enfeksiyonların meydana gelme riskinin artması. Bu da erken doğumlara dahi sebebiyet verebilmektedir. Dolayısı ile bu detaylara dikkat etmenizin önemi hiç olmadığı kadar büyüktür. Özellikle gebeliğin ikinci döneminde kullanmanıza elverişli olacak karın kısmından genişleyen iç çamaşırlarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra lohusa dönemi boyunca kullanacağınız şık ve aynı zamanda rahat iç çamaşırı takımlarını da tercih edebilirsiniz. Gecelikler ve emzirme sütyenleri de özellikle doğum sonrasında, size çok yarar sağlayacak unsurlar arasında yer almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.