Gör&Sin Blog

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

20.07.2019
404

Adet dönemi geciken kadınların hamile olup olmadıklarından şüphe etmesi doğaldır. Bunun yanı sıra, vücudunda birtakım değişiklikler olduğunu fark eden kadınlar, hamile olup olmadıkları konusunda emin olmak isterler. Hamilelik testine sahip olmak ve uygulamak çok kolaydır. Hamilelik testleri, eczanelerde ücretsiz olarak satılmaktadır. Evde hamilelik testi yaptırmak; oldukça avantajlıdır. Çünkü, yapılan test sonucu, her zaman pozitif olmayabilir. Bu bağlamda, kadınlar, durduk yerde başkalarını gereksiz beklentiye sokmaktansa eczaneden hamilelik testi alarak evde yapmayı denemelidirler. Evde hamilelik testi sayesinde kadınlar, kısa süre içerisinde hamile olup olmadıklarının farkına varırlar. Hamile olduğunu öğrenen bir kadın önlemini alarak internetten hamile elbisesi veya hamile pantalonu aramaya başlayabilir.

Hamilelik Testi Evde Nasıl Uygulanır?

Evde hamilelik testi yapmak isteyen bir kadın, ilk olarak satın aldığı hamilelik testi çubuğundaki idrar bölmesine idrarını yapmalıdır. Bu işlem öncesinde kadınların biraz idrar akıtmış olması şarttır. İdrar eklenirken hamilelik testi talimatlarında yazan kurallara uygun olarak hareket edilmelidir. Örneğin, bazı testlerde idrarın maksimum beş saniye yapılması yazabilir. Bunun yanı sıra, çubuktaki sembollerin mutlaka yukarı bakacak şekilde çevrilmesi gerekir. İkinci etapta ise idrarın beş ile on saniye arasında olacak şekilde hamilelik testine akıtılması şarttır. Bir sonraki süreçte, testin talimatında yazılan süre boyunca beklenmesi gerekir. Bu etapta, test çubuğunun sonuç penceresi yukarı bakacak şekilde yerleştirilmesi sağlanmalıdır. Son süreçte ise sonuçların kontrol edilmesi gerekir.

Hamilelik Testi Pozitif Olduğunda Neler Yapılmalı?

Hamilelik testi pozitif olan bir kadının hamile olduğunu fazla saklamasına gerek yoktur. Müjdeli haberi en başta eşi olmak üzere çevresiyle vakit kaybetmeden paylaşması gerekir. Hamile olduğunu duyurmak isteyen bir kadın, eşine hamile tişörtü veya hamile pantalonu almak istediğini söyleyebilir. Ayrıca, alışverişe gidildiği esnada bir anda hamile kıyafetlerinin olduğu kısma gidilerek kıyafetlere bakılması, durumun anlaşılması adına hoş bir sürpriz olacaktır. Evde yaptığı hamilelik testi sonrasında hamile olduğunu öğrenen bir kadının vakit kaybetmeden hamilelik alışverişine başlaması gerekir. Bilhassa, internet üzerinden hamile bluzu, hamile gömleği gibi kıyafetler; uygun şartlarla satın alınabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.