Gör&Sin Blog

Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları

Gebelik dönemi sonlanıp bebeğinize kavuştuğunuzda, hiç kuşkusuz ki bir kadın olarak hayatınızın en güzel günlerinden birisini yaşıyorsunuzdur. Bununla beraber, doğum sonrası kalan kiloları vermek en büyük gayelerinizden birisi oluyor. Doğum sonrası kilo verme yolları gebelik döneminden itibaren kadınların en çok araştırdığı konuların başında geliyor. Ancak özellikle bazı detaylara dikkat ederek gebelik sonrasında fazla kiloları verebilmeniz de mümkündür. Bunun için dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Gebelik döneminde zaten karnınızda bir can taşıdığınız için etrafınızda size aslında çok da sağlıklı olmayan hamur işi gibi gıdaları yedirmek isteyecek çok kişi olacak. Gebelik dönemi sonrasında kilo problemi yaşamak istemiyorsanız, var olan kilolarınızı da hızlı bir şekilde vermek istiyorsanız bu ayrıntıya çok dikkat etmelisiniz. Gebelik döneminden sonra kilo problemi yaşayan kadınlar incelendiğinde, birçok kadının aslında gebelik dönemi süresince de yediklerine dikkat etmediğini söylemek mümkündür. Bu da beraberinde verilmesi zor kiloları meydana getirmektedir.

Emzirmek: Kulağa zaten bir rutin olarak gelse de gebelik sonrası fazla kilolardan kurtulmak için uygulamanız gereken yolların başında emzirmek geliyor. Yapılan araştırmalar emziren kadınların emzirmeyen kadınlara göre gebelik sonrasında çok daha hızlı bir şekilde kilo verdiğini ortaya koyuyor. Yani gebelik sonrasında kilo problemi yaşıyorsanız bebeğinizi emzirmek sizin için ideal bir yöntem olabilir.

Hamilelik Sonrası Spor

Doğum sonrası kilo verme yolları arasında mutlaka uygulamanız gereken bir yöntem de tahmin edebileceğiniz gibi spor yapmak. Özellikle dikişlerinizin zorlanmaması ve sağlığınızdan olmamak için doktor kontrolünde spor yapmanız gerekmektedir. Hafif yürüyüşler ve dikişleriniz iyileştikten sonra da daha ağır sporlara geri dönebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra gebelik döneminden sonra kilo verebilmek için spor yapmak bir yana, diğer bir yandan da mutlaka yediklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Sağlıklı beslenmek ve yağ oranı düşük olan gıdaları tercih etmek, doğumdan sonra vücudunuzda kalan fazla kiloları verebilmek için size bir fırsat oluşturmaktadır. Siz de hamilelik sonrası spor yapmayı ihmal etmeyin. Bu sayede kilo verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.