Gör&Sin Blog

Doğum Belirtileri Nelerdir?

01.06.2019
430

Doğum Belirtileri Nelerdir? doğum zaman başlar, bu soruların cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

Doğum süreci, filmlerde ya da dizilerde anlatıldığı gibi yaşanmaz. Vücut mucizelerle doludur ve anneler doğumun yaklaştığını önceden hissedebilir ya da çeşitli belirtileri yaşayabilir. Doğum belirtileri hakkında yeterli bilgiye sahip olan anneler bilir ki, doğum aniden gerçekleşmez ve zamana yayılan kutsal bir süreçtir.

Doğumun Yaklaştığını Gösteren İşaretler

Doğumun yaklaştığını gösteren bazı ipuçları vardır, anne adaylarının özellikle 38. Haftadan sonra bu belirtileri dikkatle takip etmesi önerilir.
Nişan Gelmesi: Hamilelik dönemi boyunca rahim ağzı, bebeği ve anneyi korumak için nişan ile kapalı tutulur. Nişan, her annede gelmez ya da fark edilmeyebilir, kanlı ve sümüksü bir yapıda olan nişan, doğumun başlayacağını gösterir ancak doğumun gerçekleşmesi bir gün ya da bir hafta sonra olabilir.
Suyun Gelmesi: Bebeğin içinde bulunduğu amniyon sıvısı yavaş bir akıntı şeklinde gelebilir ya da aniden boşalabilir. Halk arasında bilinen su gelmesi olayında acil olarak doktora gidilmesi gerekir. Amniyon sıvısı, idrardan farklı olarak şeffaf ya da açık sarı renklidir ve kendine has bir kokusu bulunur.
Bebeğin Aşağı İnmesi: Anne karnı zamanla ‘aşağı düşebilir’ ve bebeğin kanala girdiğine işaret eder. Bebeğin kanala girmesiyle anneler nefes almada zorluk ya da çarpıntı gibi şikayetlerini hissetmez.
Sancılar: Doğum zamanı yaklaştıkça belirli aralıkla sancı girer, bu sancıların dakikaları özenle kontrol edilmelidir. Duşta ya da pozisyon değiştirildiğinde geçmeyen sancılar gerçek doğum kasılmalarıdır.
Pozitif Duygular: Anne adaylar doğumun yaklaşması ile birlikte kendilerini daha mutlu ve pozitif hisseder hatta sık sık ev temizliği yapılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.