Gör&Sin Blog

Cildi Nemlendiren Yiyecekler

Hamilelik döneminde cilt kuruluğu kadınlar arasında en sık rastlanan sorunlardan biridir. Beslenme kalitesiyle de yakından ilişkili olan bu durumu sona erdirmek için bazı gıdalarda karar kılmak iyi bir sonucun ortaya çıkmasına neden olur. İşte cildin doğal yollardan nemlendirilmesi için mutlaka tercih etmeniz gereken o gıdalar:

Karpuz

Cilt nemlendirici gıdalar arasında bulunan karpuz, cilt sorunlarıyla savaşmak için en iyilerden biridir. Cildi nemlendiren karpuz cildin kuru yapısını kısa bir süre içinde giderir. Ayrıca su bakımından da oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Düzenli tüketiminden sonra bariz şekilde etkilerinin görülebilmesi söz konusu olur.

Portakal

En iyi cilt nemlendiricilerden biri olarak ön plana çıkan portakal yüksek oranda folik asit ve C vitamini içeriyor. Bunlardan kaynaklı olarak cildin kısa süre içinde çok daha güzel ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur. Nem oranını cildi geri kazandıran portakal cilt kuruluğundan sıkılanlar için birebirdir. Bu nedenle düzenli olarak portakal tüketimi tavsiye ediliyor.

Muz

Cilt güzelliği açısından sıklıkla tavsiye edilen muz, ciltte harika sonuçlar ortaya çıkaran meyvelerden biri olarak kabul ediliyor. İçeriğinde yer alan A ve E vitamini sayesinde cilt sorunlarıyla savaşma konusunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Ciltteki pürüzlü görüntünün önüne geçen muz aynı zamanda çok daha parlak bir görüntü elde etmeye yardımcı olur.

Süt

Hamilelik döneminde cilt kuruluğu yaşayanlara doğal bir çözüm yolu olan süt, kimyasal ürünlerle uğraşmaya gerek kalmadan çok daha sağlıklı bir bakım yolu olacaktır. Cildi nemlendiren süt, aynı zamanda lekelerle savaşmak açısından en çok önerilen seçeneklerden biridir. Bu nedenle düzenli olarak tüketilmesinde fayda vardır.

Cildi Nemlendirmeye Yarayan Diğer Gıdalar

Cildi nemlendiren başka gıdalarında varlığı mevcuttur. Özellikle bunların düzenli tüketiminden sonra etkileri gözle görülür şekilde fark edilebilir. Cildin parlamasına neden olan bu tarz gıdalar ayrıca çok sık şikayet edilen cilt kuruluğunu çözmek açısından doğru bir tercih olacaktır. Mandalina, ıspanak, lahana, havuç, yeşil yapraklı sebzeler ve biber cilt için en çok önerilen gıdaların başında yer alıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.