Gör&Sin Blog

Bebekten Sonra Mutlu Olmanın Yolları

19.07.2019
177

Annelik ve babalık birçok çiftin en büyük hayalidir. Buna rağmen anne baba olduktan sonra birçok ilişkinin tüm dengeleri değişmektedir. Bebekten sonra bozulan ilişkiler içim bebekten sonra mutlu olmanın yolları belirlenmiştir.

Mükemmeli Aramayın

Bebekten sonra mutlu olmanın yolları incelendiğinde sorunların başında evlilikte yaşanan değişimler gelmektedir. Eşinizle baş başa geçireceğiniz zamanın daralmasına alışmanız gerekmektedir. Bundan başka yoğun olacağınız için eski ilgiyi beklememenizde de büyük fayda vardır. Evliliğinizde mükemmeli ummanız huzurunuzun kaçmasına neden olabilir.

Yorgunluğa Alışın

Genellikle çalışan çiftlerin bebeğe uyumu daha da zor olmaktadır. Uykusuz geçen gecelerin ardından çalışma temposuna girilmesi psikolojik olarak büyük zorluğa neden olmaktadır. Buna gerçek anlamda uyum sağlanması bebekten sonra mutlu olmanın yolları arasında üst sıralarda gelmektedir. Bunun yanı sıra gece yapılacak işlerin nöbetleşe yapılması da oldukça önemlidir.

Dengeyi Bulmak Önemlidir

Çocuk sahibi olan annelerin en fazla takıldığı noktalardan biri öncelikle eş mi yoksa anne mi olduğuna karar verememesidir. Bu noktada dengeyi bulmak oldukça önemlidir. Bebekten sonra mutlu olmanın yolları arasında bu konu oldukça kritik bir yere sahiptir. Sadece eşinizi değil sosyal hayatınızı da geri plana atmanız zamanla çocuğunuzu suçlamanıza neden olabilir. Bunun önüne geçmek için dikkatli olmalısınız.

İletişimin Önemi

 

Bebekten sonra mutlu olmanın yolları arasında düzgün iletişim de gelmektedir. Özellikle eşinizle iletişim kurmanız, ona da zaman ayırmanız mutluluğunuz için gerekli olan etkenlerden biridir. Sadece eşinizle ilgili değil arkadaş çevreniz için de bu durum geçerlidir. İletişim kurmaktan çekinmeyin, elbette ki hayatınızın merkezinde bebeğiniz olacaktır ancak bu tüm hayatınızın bağımlı hale gelmesine neden olmalıdır. Dışarı çıkmak ve uygun saatler arasında dışarıda zaman geçirmek hem size hem de çevrenize iyi gelecektir.

Evliliğin meyvesi olarak görülen bebekler hayatımıza neşe katmaktadır ancak bazı durumlarda ilişkimizi olumsuz etkilemektedir. Bunu engellemek için bebekten sonra mutlu olmanın yolları konusunu araştırmanız gerekmektedir. Bu sayede bebeğinizle keyifli zaman geçirebilir ve sosyal çevrenizle de uyum içinde hayat yaşamaya devam edebilir, evliliğinizin de etkilenmesini engelleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.