Gör&Sin Blog

Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilmeye Başlar?

31.05.2019
1.684

Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilmeye Başlar?,bebek hareketleri nerede hissedilir soruların cevabı için yazımızı okumaya devam ediniz.

Gebelik döneminin tüm haftaları ve ayları heyecanla geçer, hamileliğin öğrenilmesiyle başlayan heyecan; testler, cinsiyet, hareket etmesini hissetme, sesleri algıladığına şahit olma gibi durumlarla devam eder ve en son doğum zamanı zirveye ulaşır. Hamileliğin tüm anları heyecanla yaşanır ve önce anneler daha sonra babalar bebeklerini hissetmeye başlar. Erken gebelik dönemi itibariyle bebek hareketleri ne zaman hissedilir sorusu da sıklıkla sorulur, bu sorunun kişiden kişiye değişen birden fazla cevabı vardır.

Bebek Hareketlerini Hissetmek

Bebekler, anne karnında 7 veya 8. Haftadan itibaren hareket etmeye başlar ancak çok küçük oldukları için anne adayı hissedemez. Gelişen hamilelik dönemleri ile birlikte bebekler güçlenir ve anneler de 16 22 haftalık hamilelik dönemlerinde hissetmeye başlar. İkinci ya da üçüncü gebeliğini yaşayan kadınlar daha erken hissedebildiği gibi ilk gebeliklerini yaşayan kadınlar daha geç hissedebilir.
Ayrıca zayıf anneler, kilolu annelere göre bebek hareketlerini daha erken hisseder ve daha kısa zamanda hareketler dışardan belli olur.
Bebek hareketleri kimi zaman gaz ya da damar seyirmesi olarak düşünülür, bebek hareketlerini anneler farklı şekillerde hisseder. Bazı anne adayları kelebek kanatlarının çırpması gibi tasvir ederken bazı anneler mısır patlaması olarak ifade eder. Bebek hareketleri 30. Haftadan itibaren düzene girer, ikinci tirimester dönemlerinde hissedilen bebek hareketleri düzensiz olabilir ve normal bir durumdur. Bebekler annelerin kan şekeri seviyesine göre de hareketlerini arttırır ve en çok 21:00 ve 00:00 saatleri arasında hareket ederler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.