Gör&Sin Blog

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Cinsiyet Ne Zaman Belli Olur?,cinsiyet ne zaman belli olur gebelikte,ikizlerde cinsiyet ne zaman belli olur bu soruların cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

Hamileliğin öğrenilmesi ile birlikte en çok merak edilen konulardan biri cinsiyettir. Anne babalar ve yakın çevre cinsiyet konusunda tahminler yapar ve çeşitli hurafeler ile cinsiyet öğrenme telaşına girilir. Bazı zamanlarda anne babalar ve onların yakın çevresi cinsiyet konusunda o kadar takıntılı olur ki bebeğin sağlığından çok cinsiyeti merak edilir.
Günümüzde cinsiyet ne zaman belli olur sorusu sıklıkla sorulur ve birden fazla cevabı bulunur.
Erken zamanda söylenilen cinsiyetlerde yanılma payı daha çok olur ve anne babalar daha erken zamanda üzülebilir ya da sevinebilir.

Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme Süreci

Hamilelik yaklaşık 40 hafta sürüyor ve cinsiyeti öğrenmek için en doğru haftalar 16 20 arası oluyor. Ancak bebeğin duruş pozisyonu ve cinsiyeti bu zaman aralığını öne çekebiliyor. Erkek çocukların cinsiyeti daha erken belli olabiliyor ve 12. Haftadan sonra söylenebiliyor. Doktorun bilgi ve tecrübesi, kullanılan ultrason cihazının kalitesi ve bebeğin duruşu neticesinde cinsiyet öğrenme süreci uzayabiliyor.
Cinsiyeti öğrenmek için en zararsız ve en çok tercih edilen yöntem ultrasonlardır, amniyosentez sıvısı ile cinsiyet öğrenme riskli bir durumdur ve tercih edilmez. Bebeğinizin sağlığını riske atmamak için uygun zamanı beklemeniz tavsiye edilir ve kesin sonuçlar 20. Hafta itibariyle yapılan ayrıntılı ultrasonlarda öğrenilmektedir.
İnternette yer alan çeşitli takvimler ile öğrenilen cinsiyetler ise kesin sonucu vermez ve genellikle eğlenme amaçlarıyla yapılan testlerdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.