Gör&Sin Blog

Bahar Hamileleri İçin Faydalı Giyim Tavsiyeleri

12.02.2020
67

Hamilelik dönemlerini bahar aylarında geçiren anne adaylarının daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü, bahar aylarında giyinmek daha kolaydır. Bunun yanı sıra, havanın çok sıcak veya çok soğuk olmamasının da ayrı bir avantaj yarattığını ifade etmek gerekir. Bahar aylarında hormonal değişimlerden dolayı yaşanan ısı artışının dahi anne adaylarını kötü etkilememesi söz konusudur.

Anne Adayları Bahar Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Anne adaylarının bahar ayları için daha çok giyim alternatifi bulunmaktadır. Gündüzlerin ılık, akşamların ise biraz daha serin olmasının giyim konusunda da avantaj yarattığını ifade etmek gerekir. Bu bağlamda, anne adaylarının bahar ayları için hem şık hem de cıvıl cıvıl renklere sahip olan kıyafetler satın alması doğru bir karar olacaktır. Bazı anne adayları, bu dönemde de eski kıyafetlerini giymek ister. Ancak, yaşanan fiziksel değişimlerden dolayı anne adaylarının eski kıyafetlerinin içerisine girmesi mümkün değildir. Bu noktada, uygun bir bütçe hazırlayarak bahar ayları için kaliteli ve enerjinizi yükseltecek kıyafetler satın almalısınız.

Bahar ayları için satın almayı düşündüğünüz kıyafetlerin doğumdan sonra da giyilebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu noktada, ilk tercihiniz, hamileler için özel olarak üretilen deri pantolonlar olmalıdır. Bu tür pantolonları, uzun tişörtler veya uzun triko hırkalarla beraber güzel kombinler haline getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, mevsime uygun olarak desenli mini bol elbiseler ve minik çiçekli elbiseler tercihiniz olmalıdır. Bu tür elbiseleri, isteğinize göre kot yeleklerle veya ceketlerle beraber giyebilirsiniz.

Bahar aylarında bu mevsime uygun renkler giymeyi tercih etmelisiniz. Siyah, lacivert ve kahverengi gibi renklerin bu ayların enerjisine çok uygun olmadığını ifade etmek gerekir. Fuşya, mürdüm, bordo, sarı, saks ve en önemlisi beyaz renkli kıyafetler tercihiniz olmalıdır. Beyaz pantolonların üzerine beyaz gömlekler giyerek harika kombinler yaratabilirsiniz.

Anne adaylarının hamilelik dönemindeki en büyük tercihlerinden birisi kot pantolonlar olacaktır. Kotların üzerine giyebileceğiniz sayısız üst giyim alternatifi bulunmaktadır. Düz renkli tişörtlerden tutun da ekose uzun gömleklere kadar birçok farklı alternatif sayesinde hoş kombinler yaratabilirsiniz. Son olarak, mini veya uzun penye elbiselerin de bu döneme uygun olduğunu ifade etmek gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.