Gör&Sin Blog

Anne Adaylarının İşine Yarayacak Giyim Tavsiyeleri

13.02.2020
44

Hamilelik döneminin başlamasıyla beraber anne adaylarının bu döneme uygun kıyafetler giymesi gerekmektedir. Aksi takdirde, hem kendilerinin hem de bebeklerinin sağlıklarını riske atmaları söz konusu olacaktır. Bu noktada, anne adaylarının uyması gereken birtakım giyim kurallarının olduğunu söylemek gerekir.

Hamilelik döneminin başlamasıyla beraber anne adaylarının vücut yapıları değişikliğe uğrayacaktır. Bu noktada, alınan kilolara ve değişen vücut hatlarına uygun kıyafetlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Kendine uygun kıyafeti bulamayacağını düşünen anne adaylarının zaman içerisinde sıkıntıya düşmesi söz konusudur. Ancak, anne adaylarının bu dönemin gelip geçici olduğunun farkında olması gerekmektedir. Bir başka deyişle, giyim tarzınızı yalnızca hamilelik döneminde değiştirmelisiniz. Bu dönemin bitmesinin ardından eski giyim rutininize dönmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca, giyim tarzınızda yapmış olduğunuz değişikliklerin bebeğinizin sağlığı için olduğunu da eklemek gerekir.

Hamile Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Anne adaylarının bu dönemde her şeyden önce vücutlarını sıkan giysilerden uzak durması gerekmektedir. Buna ek olarak, kumaş seçimi de ayrı bir önem taşımaktadır. Pamuk oranı yüksek olan ve bu sayede vücudunuzun hava almasını sağlayacak türden kumaşlara sahip olan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Anne adaylarının büyüyen karınlarını saklamasına gerek yoktur. Aksine, kendilerini daha rahat bırakmaları tavsiye edilmektedir. Bu noktada, hamile giyim kategorisinde yer alan daha bol modellere yönelmek gerekir.

Anne adaylarının hamilelik döneminde kemer kullanımından kaçınması şarttır. Çünkü, kemerlerin bebeğe ve anneye zarar vermesi söz konusudur. Buna ek olarak, pantolon tercihlerine ayrı bir önem verilmelidir. Karın kısmı hamile kadınlar için özel olarak tasarlanmış pantolon modelleri tercih edilmelidir. Bunun dışında, her hamile bayanın iç çamaşırı temizliğine dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca, dar iç çamaşırlarından kesinlikle kaçınmak şarttır.

Ayakkabı seçimi; birçok anne adayının ne yapacağını bilemediği konular arasında bulunmaktadır. Bu noktada, hamile bayanların yüksek topuklu ayakkabı veya botlardan kesinlikle kaçınması gerekmektedir. Anne adaylarının spor ayakkabıları veya düz tabanlı babet ayakkabıları tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Son olarak, hormonsal değişimlerden dolayı artan vücut ısısına uygun olan ve yün, keten ve elyaf içeren giysilerin tercih edilmesinin doğru olacağını ifade etmek gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.