Gör&Sin Blog

Anne Adaylarının Göğüs Hassasiyeti İçin Uygun Sütyen Önerileri

29.02.2020
213

Gebelik döneminin başlamasıyla beraber anne adaylarında birtakım değişimler meydana gelmektedir. Bu değişimlerin başında göğüs hassasiyeti bulunmaktadır. Gebelikte haftaların ilerlemesiyle beraber göğüs hassasiyetinin çok fazla artacağını ifade etmek gerekir. Göğüslerin yavaş yavaş büyümesi; anne vücudunun çocuğu emzirmek için hazırlandığını gösteren bir durumdur. Sonuç olarak, doğuma kadar bu sürecin hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade etmek gerekir.

Yukarıdaki durumun bir neticesi olarak anne adaylarının göğüslerinin büyümesi ve hassaslaşması söz konusu olmaktadır. Bu noktada, her anne adayının göğüslerini rahat ettirmek için uygun ürünler kullanması gerekmektedir. Bu ürünlerin başında hiç şüphesiz sütyenler bulunmaktadır. Hamile sütyeni ve emzirme sütyeni olarak bulabileceğiniz bu modeller arasında tercih yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Her şeyden önce, sütyenin göğüslere tam olarak oturmaması şarttır. Çünkü, hamileliğin ilerleyen dönemlerinde sütyenlerin küçük gelmesi riski bulunmaktadır. Buna ek olarak, esnek kumaşlı sütyenlerin tercih edilmesi şarttır. Pamuklu kumaştan yapılan ve asla terletmeyen sütyen modelleri; favoriniz olmalıdır.

Gebelikte Sütyen Tercihi Nasıl Olmalı?

Anne adayları tarafından en çok tercih edilen sütyen modellerinin başında sporcu sütyenleri gelmektedir. Bu ürünün pamuklu ve nefes alan kumaş yapısından dolayı tercih edildiğini belirtmek gerekir. Ayrıca, sporcu sütyenlerinde kopçalar bulunmaz. Bu sayede, uyurken takılması en uygun sütyenler olduğunu da ifade etmek gerekir. Sporcu sütyenlerinin aynı zamanda kruvaze olmasından mütevellit doğum sonrasında emzirmek için de uygun olduğu bilinmektedir.

Emzirme sütyeni; birçok anne adayı tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. Emzirme sütyenlerinin en üst kısmında açılır bir aparat bulunmaktadır. Bu sayede, emzirme işlemlerinin kısa sürede ve sıkıntısız tamamlanması hedeflenmektedir. Emzirme sütyenlerinin bilhassa günlük kullanım için en uygun model olduğunu ifade etmek gerekir. Buna ek olarak, emzirme önlüğü edinmeniz halinde bebeğiniz ve siz, tüm emzirme süresi boyunca rahat edersiniz.

Çıtçıtlı hamile emzirme sütyeni; anne adayları tarafından tercih edilen bir diğer modeldir. Bu modelin oldukça kolay bir kullanımı bulunmaktadır. Önden açılan üç çıt çıt özelliği sayesinde hem şık hem de işlevsel bir kullanımının olduğunu ifade etmek gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.