Gör&Sin Blog

Anne Adayları Giysi Tercihlerine Neden Dikkat Etmeli?

10.02.2020
43

Anne olmak; birçok kadının hayalidir. Ancak, bu hayalin aynı zamanda büyük sorumlulukları beraberinde getirdiğinin farkında olmak gerekir. Bu bağlamda, anne adaylarının bu sorumluluğun hakkını vermek adına hayatlarında birtakım değişiklikler yapması şarttır. Bu değişikliklerin başında giysiler gelmektedir. Hormonlar ve kilo artışının doğal bir sonucu olarak artık kendi vücut yapınıza uygun olan kıyafetleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Anne adaylarının birçoğunun tercihi salaş ve rahat hamile kıyafetleri olmaktadır. Ancak, bazı kadınlar ise dar kıyafetlerden vazgeçemezler. Bu noktada, anne adaylarının bilhassa bebeklerinin sağlığını düşünerek hareket etmesi elzemdir. Anne adayının giyim tarzının bebeğin sağlığını etkilemeyecek türden olması şarttır.

Hamilelikte Dar Giymenin Zararları

Anne adaylarının hamile kadınlar için üretilmemiş olan dar pantolonlardan, elbiselerden ve eteklerden yana tercih yapması çok yanlış olacaktır. Bu tercih, bebeğin anne karnındaki hareket alanını kısıtlayacaktır. Hatta, kordonunun boynuna dolanması gibi telafisi mümkün olmayan sonuçları beraberinde getirebilir. Buna ek olarak, dar kıyafetlerin yalnızca bebek için zararlı olmadığını ifade etmeliyiz. Bu tür kıyafetler, aynı zamanda annenin de hareket alanını kısıtlamaktadır. Hatta, anne adayının nefes almasını bile zorlaştırmaktadır.

Anne adaylarının birçoğu; hamileliğin ilerleyen dönemlerinde hamileler için özel olarak üretilmiş kıyafetleri satın almayı tercih ederler. Bu tür kıyafetlerin yukarıda bahsettiğimiz sorunların hiçbirisine sahip olmadığını belirtmek isteriz. Ancak, özel tasarım hamile kıyafetlerine ayıracak bir bütçeniz olmayabilir. Bu noktada, dar kıyafetler yerine kesinlikle bol ve salaş kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kısacası, ne giyerseniz giyin, asla dar olmamasına dikkat etmelisiniz.

Dar kıyafetlerin yalnızca pantolon, etek ve elbise ile sınırlı olmadığını ifade etmek gerekir. Anne adaylarının hamilelik döneminde iken bacaklarında ödem oluşma riski bulunmaktadır. Bu noktada, bacaklarına sentetik ve naylon çorap giyen kadınların çok yanlış bir tercih yaptığına vurgu yapmak gerekir. Buna ek olarak, büyüyen göğüslerinizi saklamak adına tercih ettiğiniz sert ve sıkı sütyenler de yanlış bir tercih olacaktır. Sonuç olarak, vücudunuzu sıkan her türlü kıyafet yerine esnek, geniş ve konforlu kıyafetleri tercih etmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.