Gör&Sin Blog

Anne Adayları Emzirirken Hangi Kıyafetleri Giymeli?

26.02.2020
67

Anne adaylarının hamilelik dönemlerinde hormonlardan dolayı vücutlarında sayısız değişimler meydana gelmektedir. Karnın büyümesi, göğüslerin ve kalçanın büyümesi gibi durumlar yüzünden birçok anne adayı kendisini kötü hissetmektedir. Bu noktada, tekstil dünyasının sunmuş olduğu avantajlardan faydalanmak gerekir. Birçok giyim markası, anne adaylarının hem rahat hem de şık olması adına onlara sayısız hamile kıyafeti tasarlamaktadır. Bu sayede, hiçbir anne adayının kendisini kötü ve özensiz hissedeceği kıyafetlerin içerisinde kaybolmasına gerek yoktur.

Hamile kıyafetlerinin çok çeşitli olmasının avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Anne adayları; bu dönemde çok fazla alışveriş yaparak aslında ihtiyaçları olmayan bir sürü kıyafet satın alırlar. Bu durumun bilhassa ekonomik açıdan zararlarının olduğunu ifade etmek gerekir. Çünkü, hamilelik döneminin bitmesinin ardından giyilmesi mümkün olmayan kıyafetlerin kalabalık yapmaktan başka bir işlevi olmayacaktır.

Emzirme Kıyafetleri Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Anne adaylarının hamilelik döneminde yapmış olduğu hatalardan birisi de aslında hamileler için üretilmemiş olan kıyafetleri satın almak olmaktadır. Büyük bedenli kıyafetlerin tam olarak hamilelerin ölçülerine uygun olduğu söylenemez. Bu tür kıyafetlerin yukarıda söylediğimiz gibi hamilelik sonrasında giyilmesi mümkün değildir. Ayrıca, bu tür kıyafetler yüzünden emzirme döneminde sorun yaşayan anne adaylarının sayısı bir hayli fazladır. Bebeklerin emzirme döneminde sabırsız oldukları aşikardır. Bu noktada, emzirmeye müsait olan işlevsel kıyafetler giymeyi tercih etmelisiniz.

Anne adaylarının alışveriş yapmadan önce ihtiyaç duydukları kıyafetleri belirlemesi gerekmektedir. Bu bağlamda, satın alınan kıyafetlerin emzirmeye %100 uygun kıyafetler olması büyük önem taşımaktadır. Bilhassa kesimlerinin bu eylem için müsait olmasına dikkat edilmelidir. Penye bluzlar, tunikler, önden düğmeli kruvaze kesimli elbiseler, emzirme için özel olarak dikilmiş göğüs kısmı açılabilen kıyafetler olmak üzere anne adaylarının çeşitli alternatifleri bulunmaktadır. Bu tür kıyafetler sayesinde bebeğinizi emzirirken hiçbir şekilde zorlanmazsınız.

Emzirmeye uygun kıyafetlerin aynı zamanda lohusalık dönemi için de müsait olduğunu ifade etmek gerekir. Anne adaylarının yeni doğum sürecinde giyebilmeleri adına göğüs kısmı açılabilen oldukça şık ve işlevsel pijama takımları ve gecelikler tasarlanmıştır. Sonuç olarak, biraz seçici olduğunuz takdirde bu süreci sorunsuz olarak atlatabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.